Yıldız Dağı Camisini, bekliyor 

Yıldız Dağı Camisini, bekliyor

2015 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılan Yıldız Dağı Kayak Merkezi, konuklar ve tesis çalışanlarının ibadetlerini yerine getirmeleri için projede yer alan caminin yapılmasını bekliyor.

Yıldız Dağı Camisini, bekliyor
Yıldız Dağı Camisini, bekliyor Sivas Memleket
Bu içerik 445 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Kış sporlarına açılan ve büyük ilgi gören Yıldız dağı, ibadethane konusunda yaşanan sıkıntının giderilmesi için projede yer alan Cami’yi beklemeye başladı.

Bir ibadet hane olmamasının konuklar ve tesis çalışanları için bir sorun olduğunu düşünen İl Özel İdaresi bir yıl önce bölgeye bir camii yapılması için düğmeye basmış, bölgeye yapılması düşünülen camii için hayırsever iş adamı Şefik Sümbüloğlu’ndan da destek gelmişti.

İl Özel İdaresi Eski Genel Sekreteri Salih Ayhan; “Bir cami açılışında Yıldız Dağına hayırseverlerimiz tarafından bir cami istiyoruz dediğimizde Şefik Amcamız bir miktar maddi katkı sağlamak istedi. Bu destek bizi mutlu etti. Bu güzel düşünce, anlayış ve niyet bizim için çok daha manevi bir anlam taşıyor. Bu davranışından ve nezaketinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Rabbim hayırlı hizmetlerini her zaman kabul eylesin. Yıldız Dağı var olduğu sürece orada ki ibadet yeri de Şefik Amca ile anılacaktır” şeklinde söylemlerde bulunmuştu.

Aradan bir yıl geçmesine rağmen caminin yapımı ile ilgili herhangi bir gelişmenin olmaması cami projesinin ne olduğu konusunu gündeme getirdi. Cami projesinin ne zaman hayata geçirileceği yada proje çalışmalarının ne aşamada olduğu İl Özel İdaresinin yapacağı açıklama ile netlik kazanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek