TEOG’daikinci tur bugün 

TEOG’daikinci tur bugün

Dün başlayan ve Sivas’ta 9 bin 516 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavının (TEOG) sınavının bugün ikinci turu gerçekleştiriliyor. Dün Türkçe, Matematik ve Din kültürü derslerinde sınava giren öğrenciler bugün ise Fen ve Teknoloji Bilgisi, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinde sınava tabi tutuluyor.

TEOG’daikinci tur bugün
TEOG’daikinci tur bugün Sivas Memleket
Bu içerik 229 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

 

Orta okul son sınıf öğrencilerinin girdiği Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavının, ilk dönem sınavları bugün de devam ediyor. İl Merkezinde 55, merkeze bağlı 20 köyde toplam 75 okulda 9 bin 516 öğrenci sınava katıldı.

Dün ilki gerçekleşen TEOG sınavı saat 09.00’da başlayıp 12:00’da sona ermişti. 16 ilçeden 6 bin 607 öğrenci sınava katıldı. Sivas genelinde toplam 9 bin 516 öğrenci sınavda ter döktü. Sivas’a taşımalı eğitimle gelerek sınava girecek olan öğrencilere tahsis edilen araçlar eskortlar eşliğinde sınava girecekleri okullara kadar götürüldü. Sınavın ilk oturumunun gerçekleşmesinin ardından sınav kutularının muhafaza edileceği yerler güvenlik kamerası ile gözlendi. Güvenlik kameralarının yanı sıra 2 emniyet görevlisi nezaretinde korunan sınav kutuları sınavın tamamlanmasının ardından nakil edilirken de görevli polis memurları eşliğinde teslim edilecek.

Sınava giren öğrenciler salonlarda test çözerken, birçok öğrenci velisinin ise okul bahçelerinde sınav heyecanı yaşadığı da gözlendi.

Tüm öğrencilere TEOG mesajı veren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ‘’Unutmayınız ki, bu sınavlar; kişiliğimizi, zekâmızı, değerli olup olmadığımızı belirleyen bir araç değildir. Derslerimizde neyi ne kadar öğrendiğimizi ölçen, bize kazanmış olduğumuz bilgilerin değerlendirilmesi, eksik olduğumuz konuların fark edilmesi ve böylece daha planlı ve aralıklı çalışarak zamanımızı etkili kullanmamıza fırsat veren bir uygulamadır. Asla zekâmızın bir göstergesi, geleceğimizin tek belirleyicisi değildir. Özellikle uykusuz kalıp bedenimizi ve ruhumuzu zayıf düşüren, bizi strese sokan bir süreç hiç değildir. Olmamalıdır da’’ dedi.

Bugün yapılacak sınavlarda ise öğrenciler Fen Bilgisi, İnkılap tarihi ve yabancı dil derslerinde ter dökecekler. Bugün de saat 09:00’da başlayan Sınav 12:00’da sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”