Gazeteciler birlik için buluştu 

Gazeteciler birlik için buluştu

Sivas’ta etkin ve güçlü bir medya oluşturmak amacı ile 2015 yılında kurulan Sivas Gazeteciler Derneği çalışmalarına hız veriyor. Bu amaçla Susamışlar Konağında bir araya gelen Basın mensupları, Sivas’ta mesleğin icrasını zorlaştıran konuları ele aldı.

Gazeteciler birlik için buluştu
Gazeteciler birlik için buluştu Sivas Memleket
Bu içerik 629 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Bulunduğu kentin gelişimi noktasında önemli rol oynayan Basın yayın organlarının etkinliğini artırmak amacı ile 2015 yılında kurulan Sivas Gazeteciler Derneği faaliyetlerine hız veriyor.

Güçlü bir Sivas için güçlü bir medya gerekliliği bilinciyle yola çıkan Sivas Gazeteciler Derneği, kentteki birçok yazılı ve görsel Basın mensupları ile bir araya geldi.

 Susamışlar Konağında düzenlenen toplantıda, Sivas’ta Basın mesleğinin icrasını zorlaştıran konular ele alındı ve çözüm önerileri görüşüldü. Dernek Başkanı OrhanÜngör, Basın mensuplarının birlik ve beraberliklerinin neticesinde Sivas’ın kazanacağına vurgu yaparak, güçlü bir Sivas için Basının önemine değindi.

Sivas’ın kaybetmesindeki en büyük etkenin  bu güne kadar etkin bir birlikteliğin sağlanamamasından kaynaklandığını dile getiren Basın mensupları, bu birlikteliğin sağlanması için bundan sonra yapılabilecek çalışmaları masaya yatırdılar.

Gazetecilerin buluşmasında Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları da saz ve sözleri ile geceye eşlik ettiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek