Köy yolları asfaltlanacak 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Köy yolları asfaltlanacak

İl Özel İdaresi bu yıl grup ve köy yollarının sıcak asfaltla tanıştıracak.İl Özel İdaresinin yapacağı çalışmalarla bu yıl yaklaşık bir milyon m² kilitli parke döşenecek.

Köy yolları asfaltlanacak
Köy yolları asfaltlanacak Sivas Memleket
Bu içerik 292 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Grup ve köy yollarının bu yıl sıcak asfalta kavuşturulması için hazırlıklar tamamlanırken Sivas İl Özel İdaresi tarafından yapılacak çalışmaları Sivas Valisi Davut Gül açıkladı.

Grup yolları ve köylere sıcak asfalt yapılacağını dile getiren Vali Gül, Köylerde aynı zamanda kilitli parke taşı döşeme çalışmalarının da yapılacağının altını çizdi.

 

KÖYDES ödeneklerinin geçmişteki yıllara oranla daha fazla olduğuna dikkat çeken Vali Gül: “Yüksek Planlanma Kurulunun 2017/5 nolu kararınca KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi) projesi kapsamında ilimize 39 milyon 782 bin 273 TL ödenek tahsis edildi. Ama KÖYDES bütçemizi 87 milyon olarak açıkladık. Aradaki fark ise planlanan para.

Özel İdaresi ve KÖYDES bütçesi ile 500 bin m² kilitli parke döşenecek. Bizim muhtarlarla yaptığımız toplantılarda bir milyon m² kilitli parke döşeyeceğimiz şeklinde beyanımız vardı. Kalan 500 bin m² kilitli parke taşını ilave kaynaklarla yapacağız. Başbakanımızın talimatıyla ve göndereceği para ile Sivas sıcak asfaltla tanışacak. Grup yollarından başlayarak köyleri de sıcak asfalt yapacağız. KÖYDES ödenekleri geçmişteki yıllara oranla daha fazla. Bu yıl köylerimize daha fazla yatırım yapılacak” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor