4 köyde Afet tedbirleri hayata geçecek 
Reklamı Geç
Advert
Advert

4 köyde Afet tedbirleri hayata geçecek

Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Gemerek Yeniköy ve Zara Tuzla gözü köylerinde afet önleyici tedbirlerle ilgili inceleme ve projeleri tamamladı. Yapılacak çalışmalar yakın zamanda ihaleye çıkacak..

4 köyde Afet tedbirleri hayata geçecek
4 köyde Afet tedbirleri hayata geçecek Sivas Memleket
Bu içerik 235 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, kurumlarının 2017 yılı çalışmaları hakkında  bilgiler verdi.

 

2017 yılında 8 adet işlerinin olduğunu belirten Ekinci, “Özellikle önceki koordinasyon kurulu toplantısında dile getirdiğimiz 4 tane köyümüzde afet önleyici tedbir alınması çok büyük bir zaruret içeriyordu. Bunların bir tanesini genel hayata etkili olduğu için merkezi  bütçeden talep etmiştik” şeklinde konuştu.

 

“2017 yılı yatırım programı belli oldu” diyen Ekinci “Bu 2 iş yer almıyordu. Bu ay içerisinde yapılacak revize programa alınacak ve bu yıl içerisinde bunu gerçekleştirme şansımız olacak. Diğer taraftan Gemerek Yeniköy ve Zara Tuzla gözü köylerimizdeki afet önleyici tedbirlere ilgili çalışmalarımızı tamamladık. İhaleye esas olarak evraklarımızı İl Özel İdaresine gönderdik. Yakın zamanda ihaleye çıkacağını ümit ediyoruz.” dedi.

 

Koyulhisar Ortaköy’de yapılması gereken afet konutları ile ilgili yer seçimi konusunda araziden kaynaklanan nedenlerle bir hayli zorlandıklarını ifade eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, “Orada hazineye ait bulduğumuz yerler ya yetersiz ya da çok engebeli. Arazinin durumu da çok müsait değil. Koyulhisar ilçe merkezine de mümkün mertebe iç iskan verme taraftarı değiliz. Çünkü ilçe merkezinde yapılan konutlar genelde kiraya veriliyor ve insanlarımız bu sıkıntılı yerlerde yaşamaya devam ediyorlar. Konutların yapılacağı yere kadar yol açılması gibi bir desteğe ihtiyacımız var. Özel İdareden o konutları yapacağımız yere kadar bir yol açılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor