Konut almanın tam vakti 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Konut almanın tam vakti

Sivas Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği Başkanı Kerim Çayır, Sıfır konutlarda de, ikinci el konutlarda da yığılma olduğuna dikkat çekerek vatandaşlara durumu iyi değerlendirmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

Konut almanın tam vakti
Konut almanın tam vakti Sivas Memleket
Bu içerik 196 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Sivas’ta konut durumu ve satışları ile ilgili açıklamada bulunan Sivas Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği Başkanı Kerim Çayır, ev almak isteyen vatandaşlara tavsiyelerde bulundu.

 

Referandum öncesi emlak piyasasının ölü olarak nitelendirilebileceğini belirten Sivas Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği  Başkanı Kerim Çayır, “2015 yılından beridir ki seçim süreci yaşıyoruz. Bu nedenle fiyatlar artmıyor. Referandum geçti. Sivas’ta yüzde yetmişlik bir oy çıktığı için önümüzdeki günlerde fiyatların artabileceği ihtimalinden dolayı vatandaşların bir an önce  ev alma ihtiyacı olanların  evlerini almalarını öneriyoruz. Şuanda piyasamız hareketlendi” dedi.

 

Sivas’ta  bir konut fazlalığı olduğunu kaydeden Çayır “Ama piyasanın istikrarlaşması ve önümüzdeki süreçte de bir seçim gözükmediği için yaz mevsiminde de gurbetçilerimizin gelmesi ile fiyatların yüzde on, on beş civarında artması bekleniyor. Bu nedenle vatandaşların evlerini bir an önce alması kendilerinin yararına olacaktır. Şuan çok seçenek var. Sıfır konutlarda olsun, ikinci ellerde olsun baya bir yığılma var. Dolayısı ile bu hep vatandaşın lehine olan bir şey. Bunu iyi değerlendirmeleri gerekiyor.

Konut kredileri de şuanda artmış değil. Sıfır doksanlarda bu da gayet iyi. Buda artabilir mi oda bir risk. Ama şu anda kredi ile de ev almayı düşünenler içinde iyi bir dönem diyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi