Havalar ısındı, motosiklet denetimleri başladı 
Advert

Havalar ısındı, motosiklet denetimleri başladı

Sivas’ta havaların ısınması ile birlikte trafikte sayıları artan motosikletlere yönelik denetimler arttı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Plakasız, ehliyetsiz, kasksız ve gürültü kirliliğine yol açan motosikletlere yönelik uygulamalarını aralıksız sürdürüyor.

Havalar ısındı, motosiklet denetimleri başladı
Havalar ısındı, motosiklet denetimleri başladı Sivas Memleket
Bu içerik 199 kez okundu.

Sivas’ta kış aylarında garajlarda bekletilen motosikletler hava sıcaklığının artmasıyla birlikte trafikte yoğun şekilde kullanılmaya başladı. Trafik polisleride bu artış ile birlikte motosiklet sürücülerine yönelik geniş kapsamlı uygulama yapmaya başladı.

Gün içerisinde özellikle şehir merkezinde uygulama yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, denetimlerde motosikletleri en ince ayrıntısına kadar inceliyor. Ehliyetten sürücünün kaskına kadar denetleme yapan trafik ekipleri, ehliyetsiz, ruhsatsız, plakasız kasksız ve şasi numarası olmayan motosikletleri trafikten men ediyor.

Trafik ekipleri özellikle meydana gelebilecek kazalara yönelik kasklar üzerinde titizlikle duruyor. Denetimlerde çok sayıda motosiklet plakasız kullanıldığı gerekçesiyle trafikten men edilirken, sürücülere ise özellikle ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan cezai işlem uygulanıyor.

Motosikletlere yönelik denetimlerin artarak devam edeceği belirtilirken, Sivas Emniyet Müdürlüğü yetkilileri amaçlarının ceza yazmak değil güvenli bir trafik ortamı hazırlayarak trafik kazaları ve sonucundaki ölüm, yaralanma ve maddi kayıpları önlemek olduğunu kaydetti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR