Kutlamalar devam ediyor 

Kutlamalar devam ediyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dost Eli Derneğinin katkılarıyla merkez Olukman köyünde de kutlandı.

Kutlamalar devam ediyor
Kutlamalar devam ediyor Sivas Memleket
Bu içerik 292 kez okundu.

HABER MERKEZİ

Köylerde 23 Nisan coşkusuna katkıda bulunmak ve çocuklara hediye vererek bayramlarını kutlamak için her yıl bir köy ilkokuluna giden Dost Eli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolat, KYK Sancaktar Yurdu  müdiresi , öğrenciler ve Olukman Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin işbirliğinde  23 nisan töreninde Olukman Köyüne giderek burada yapılan törenlere katıldı.

Okulun bahçesinde gerçekleştirilen törene Dost Eli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolat, Olukman Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği  Başkanı Adem Kuru, derneğin yönetim kurulu üyeleri, KYK Sancaktar Yurdu Müdiresi Fatma Bulut, üniversite öğrencileri, köy muhtarı Mehmet Sözer, Okul Müdürü Halil Kızıldağ ile köylüler katıldı.

Öğrencilerin yöresel kıyafetleri ile katıldığı 23 Nisan törenlerinde  günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra etkinliklere geçildi.

Dost Eli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolat, törene katılan 180 öğrenciye çeşitli hediyeler vererek, bayramlarında çocukları sevindirdi.

Derneğin kurulduğu günden itibaren milli bayramlarda köylere giderek , çocuklarla birlikte bayrağı geçirdiklerini ifade eden Dost Eli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolat, etkinlikleri birlikte yaptıktan sonra çocukları çeşitli hediyelerle sevindirdiklerini söyledi.  Akpolad, bu programların her yıl farklı köylerde devam edeceğini dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 Olukman Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Kuru ise, hayırda yarışan ve yaptığı yardım faaliyetleri ile dikkat çeren Dost Eli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolat’a,  üniversite öğrencilerini köye getiren KYK Snacaktar öğrenci yurdu Müdiresi Fatma Bulut’a ,  ev sahipliği yapan köy muhtarı Mehmet Sözer’e ve okul yöneticilerine teşekkür

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”