Terminal önü satılacak 

Terminal önü satılacak

Şehirlerarası Otobüs terminalinin ön kısmına düzenleme yapılmadığı için yapılan eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Sami Aydın, söz konusu kısmın park alanı olmadığını ve buranın satışa çıkartılacağını söyledi.

Terminal önü satılacak
Terminal önü satılacak Sivas Memleket
Bu içerik 448 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Şehirlerarası Otobüs terminalinin, düzenleme yapılmadığı için eleştirilere neden olan ön kısmının satışa çıkartılacağı öğrenildi. Bu alanın park alanı olmadığını, parsel olduğunu belirten Başkan Sami Aydın uygun bir zamanda satışa çıkartılacağını söyledi. Doğan Ürgüp döneminde de burasının satışa çıktığını ancak satılamadığını hatırlatan Başkan Aydın, ‘’Terminalin güney kısmını, yani çevre yolunun bulunduğu kısma biz geçen sene yapmak istedik ama orası karayollarının alanı olduğu için Karayolları burayı kendilerinin yapacağını söyledi. Bu nedenle biz burada bir şey yapamadık. Yenişehir kısmında ise düzenlenecek belli noktalar var oraları düzenleyeceğiz; diğeri parsel. Orası park gibi algılanıyor ama değil. Doğan beyin zamanında satışa çıkmıştı orası satılmamıştı. Biz de olayı değerlendireceğiz. Bizden bir sürü proje istendiği için bizim bir taraftan da kaynak üretmemiz lazım. Biz orayı değerlendireceğimiz için park gibi bir çalışma yapmıyoruz. İmarda da orası park alanı değil. Uygun bir tarihte bir orayı satışa çıkartacağız’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Burhan ÇELEBİ     2017-04-26 Sayın Belediye Başkanımız Samı aydın Beyin hizmetlerini takdirle karşılıyorum ancak Mülkiyeti Belediyeye ait olan Basın sitesinin de satışa çıkarılması kaçınılmazdır âdeta şehri esir alan bir kirli görüntü projelere maddi anlamda çok büyük getirileri olacağına inanıyorum yine bakırcılar çarsısı eski buğday pazarı buraların acilen bertaraf edilmesi gerekiyor bu alanlar bu sekli ile var oldukça yapılan hiçbir hizmet görülmez teşekkür ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü