Yerel Müteahhitler projenin içinde olacak 

Yerel Müteahhitler projenin içinde olacak

Belediye Başkanı Sami Aydın, Esentepe, Yunus Emre ve kısmen Tuzlugöl’ü de içerisine alan 110 hektar alanda yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesinin 2 milyon 850 bin TL’ye mal olacağını, Projedeki inşaat çalışmalarını Sivaslı müteahhitlere yaptırılacağını söyledi.

Yerel Müteahhitler projenin içinde olacak
Yerel Müteahhitler projenin içinde olacak Sivas Memleket
Bu içerik 350 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Belediye Başkanı Sami Aydın, Esentepe, Yunusemre ve Eski Sanayi ile ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Projelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına sunulduğunu ve onay beklediğinin altını çizen Başkan Aydın: “Esentepe,Yunusemre ve kısmen Tuzlugöl’ü de içerisine alan kentsel dönüşüm projesine bu yıl başlamak istiyoruz.O bölgedeki yapıların yüzde 85’i niteliksiz yapılar. Yaklaşık 110 hektar alanı bir bütün olarak planlıyoruz” dedi.

Projenin maliyetinin yaklaşık 2 milyon 850 bin TL olacağını kaydeden Başkan Aydın: “Bu proje bırakın Sivas’ı ülke çapında büyük bir proje. Kentsel dönüşümde önemli adımlar attık.  Bütün mülkiyetlerin tespiti yapıldı. Kentsel tasarım çalışmaları tamamlandı. Ortaya çok güzel bir proje çıktı. Amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. Çalışmayı yapan firma Türkiye’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının yüzde 80’ini yapan bir firma. Projemiz şuanda Bakanlıkta onayda. Projeyi etaplar şeklinde devam ettireceğiz. Bölgeyi bir bütün olarak planlıyoruz. Burada Özbelsan’ı TOKİ olarak kabul edeceğiz. Özbelsan bu projenin ana yüklenicisi olacak. Daha sonra ada ada yerel müteahhitlere kendi projemize sadık kalmak kaydıyla burada normal kat karşılığı yapar gibi yapmak üzere onlarla anlaşacağız. Buradaki işi dışardan büyük bir firmaya verirsek Sivas’ta inşaat sektörünü tamamen durdururuz. Yerel müteahhitlerimiz işin içinde olsun istiyoruz.  Bu parçalar birleştiği zaman ana projemiz ortaya çıkacak. Bu sene rezerv alanı başlamak istiyoruz. Vatandaşın en çok kazanacağı sistem üzerinde çalışmalar yaptık.Hiçbir vatandaşımız burada kazançsız olmayacak. Şehrimize yeni bir cazibe merkezi olacak. Şehir merkezindeki kamu yoğunluğunu yaydık. Belli bölgelere değer katan projeler ürettik. Şehrin kuzeyine ciddi değer katacak. Şuan kısmen gelişmekte zorlanan bölge cazibe merkezi olacak” şeklinde konuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü