ÇEDAŞ lodosla ilgili açıklama yaptı 

ÇEDAŞ lodosla ilgili açıklama yaptı

Geçtiğimiz gün yaşanan şiddeti saatte 85 km ye kadar çıkan lodos, sadece çatıları uçurmakla kalmadı elektrik direklerinide devirdi. Çedaş lodosun açtığı zararın verilerini açıkladı.

ÇEDAŞ lodosla ilgili açıklama yaptı
ÇEDAŞ lodosla ilgili açıklama yaptı Sivas Memleket
Bu içerik 143 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Geçtiğimi gün Sivas’ta şiddeti saatte 85 km ye kadar çıkan şiddetli rüzgarsadece çatıları uçurmakla kalmadı direkleri devirip elektrik tellerini de kopardı.

Maddi açıdan büyük zarara yol açanşiddetli rüzgarın elektrik direkleri ve elektrik tellerine verdiği zararın boyutunu ÇEDAŞ açıkladı.

Yaşanan şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle meydana gelen elektrik arızaları ve son durum ile ilgili açıklama yapan ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Sivas’ta toplam 168 adet elektrik direğinin devrildiğini ve 507 adet iletken telin koptuğunu açıkladı.

Sivas merkezde Fatih Mahallesi’nin ve Mehmet Akif Mahallesi’nin bir kısmında şiddetli rüzgar nedeni ile  elektrik konsollarının ters dönmesi ve iletken kopukluğu sebebi ile elektrik verilemediğini ifade eden Akboğa, “ Sivas’ta 23 Nisan tarihinde Şehir merkezinde kopan tellerden 422 sine müdahale edilerek elektrik arızası sonlandırılmıştır. Aşırı rüzgar nedeniyle 372 köyde enerji kesintisi meydana gelmiş olup dün itibari ile mevcut 190 köyde enerjilendirme çalışmaları yapılmaktadır.” dedi.

Yozgat ve Tokat’ta da yine maddi hasarlar olduğunu belirten AkboğaWhatsapp ihbar hattından da anlık olarak birçok ihbar aldıklarını ifade etti.

Akboğa, şiddetli rüzgardan dolayı meydana gelen arızaların tamamen ortadan kaldırılması için ekiplerin çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek