Sivas lodosa teslim 

Sivas lodosa teslim

Sivas’ta, hızı saatte 90 kilometreyi bulan rüzgar, kentte büyük hasarlara neden oldu. Birçok binanın çatısı ve tabelalar uçtu. Uçan çatıların altında kalan bazı araçlar hasar gördü. Şans eseri can kaybı yaşanmazken beşvatandaş hafif şekilde yaralandı. Valilik mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması uyarısı yaptı.

Sivas lodosa teslim
Sivas lodosa teslim Sivas Memleket
Bu içerik 492 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE-SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ı etkisi altına alan lodos, maddi hasarlara neden oldu. Saatteki hızı 90 kilometreyi bulan rüzgar çatıları uçurdu, elektrik ve telefon tellerini koparttı. Valilik yanında bulunan Aynalı Çarşının çatısı, çatı iskeleti ile birlikte 25 metre yükseklikten Sivas’ın en işlek caddesi olan Atatürk caddesine uçtu. Yaklaşık 30 metre karelik çatı ve ağaç iskeleti, kaldırımı ve caddeyi kapladı. Çatının düştüğü yerde,işyerlerinin camları kırıldı, o sırada araç ve vatandaş bulunmaması ise olası bir facianın yaşanmasına engel oldu.İstasyon Caddesi Demiryolları Lojmanlarının uçan çatısı ise 10 araca çeşitli hasarlar verdi. 6 araç uçan çatının altında kalırken, yol tamamen ulaşıma kapandı. 4 araç ise savrulan parçalar nedeni ile hasar gördü, olayda yaralanan olmadı. Bölgede, rüzgarın uçurduğu bir çatı ağaçta asılı kaldı. Kentin hemen her noktasında benzer görüntüler yaşanırken, polis ekipleri olayların yaşandığı noktalarda önlemler aldı, sık sık vatandaşlara uyarılar yaparak uzaklaştırdı.

Şiddetli rüzgar reklam panolarını uçurdu, elektrik ve telefon tellerini koparttı, bazı duvarları uçurdu. Valilik binasına asılı dev bayrağın uçurduğu rüzgar bir vatandaşın hafif şekilde yaralanmasına neden olurken, rüzgar nedeni ile meydana gelen olaylarda 5 vatandaş hafif şekilde yaralandı.

Sivas Valiliği yerel ve sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, mecburi kalmadıkça dışarıya çıkılmaması uyarısında bulundu. İtfaiye ve polis ekipleri gün boyu yoğun mesai yaparak aldıkları ihbarları değerlendirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek