23 Nisan coşkuyla kutlandı 
Reklamı Geç
Advert

23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 97. yıl dönümü yapılan etkinliklerle kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlayan program Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti.

23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan coşkuyla kutlandı Sivas Memleket
Bu içerik 185 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 97. yıl dönümü yapılan etkinliklerle kutlandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlayan program Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından istiklal marşının okunması ile başlayan programda Kongre İlkokulu Müdürü Osman Bulut açış konuşması yaptı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdür vekili Harun Tan ise, “Milli mücadeleye yön veren kutsal toprakları düşman işgalinden kurtaran, milletin bağımsızlığını yine milletin iradesi ile koruyan ve bu nedenle gazi unvanını alan yüce meclisimizin 97. yıl dönümünü kutluyoruz. Bugün yok edilmeye çalışılan bir ulusun tek yürek haline geldiği destan günüdür” dedi.

konuşmasında Atatürk’ün

Çocuklara söylediği sözleri de hatırlatan Tan, “Şu hitabı asla unutmamalıyız. Küçük hanımlar, küçük beyler medeniyeti asıl aydınlatacağa uzatacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymeti olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Ülkemizin huzuru, refahı ve büyük, gelişmesi için günü geldiğinde azim ve kararlılıkla sorumluluklarımızı yerine getireceğinize inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kongre İlkokulu Öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilere geçildi. Minik öğrenciler tarafından, “katibim gösterisi, ağa ile çoban Minik Anadolu ateşi gösterileri ve Memleket İsterim Şiiri, Harmandalı-Erik Dalı halk oyunları izleyicilere sunuldu.

Programa Sivas valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, diğer protokol üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor