İHH’dan suç duyurusu 
Reklamı Geç
Advert

İHH’dan suç duyurusu

Katıldığı bir televizyon programında Mavi Marmara organizasyoncularına hakaret eden Gazeteci Yazar Cem Küçük hakkında, Sivas İHH suç duyurusunda bulundu. Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme, tahrik ve aşağılama suçlamasıyla yaklaşık 50 kişi savcılığa dilekçe verdi.

İHH’dan suç duyurusu
İHH’dan suç duyurusu Sivas Memleket
Bu içerik 151 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas İnsani Yardım Derneği (İHH), Cumhuriyet meydanında bir basın açıklaması yaparak, bir televizyon programında Mavi Marmara organizasyoncuları hakkında beyanlarda bulunan Cem Küçük’ü kınadı.

Sivas İHH Başkanı Ahmet Çakmak yaptığı açıklamada, ‘’Türkiye’nin merhametli ve onurlu insanlarının yola çıkardığı ve dünyanın ortak vicdanını da içine alan Mavi Marmaka organizasyonuna, yolcularına ve şehitlerine ağır şekilde hakaret eden, ‘Mavi Marmaracıların da İslamcı çizgide olduğu gerekçesiyle FETÖ gibi tasfiye edilmesi’ çağrısında bulunan Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunmak ve bu zihniyeti kınamak için meydanlardayız’’ dedi.

Küçük’ün, Türkiye Cumhuriyeti toplumunun büyük bir kesimini aşağıladığını ifade eden Çakmak, ‘’Hedef göstererek, kasıtlı olarak çarpıtılmış bilgilerle halkı kin ve nefrete sevk edecek bir ayrışma ortamı oluşturmaktadır. Bu nedenle Türk Ceza Kanununun 125. Ve 216. Maddeleri kapsamında soruşturma yapılarak cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması talebinde bulunduk’’ dedi.

Yaklaşık 50 kişi yapılan basın açıklaması sonrası Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”