İşitme engelli çocuklara eğlence 
Reklamı Geç
Advert

İşitme engelli çocuklara eğlence

Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Hizmetler kulübü organizasyonunda, işitme engelli çocuklara eğlence düzenlendi. Rektör Danışmanlarının da katıldığı etkinlikte uçurtmalar uçuruldu, el boyama ve kumdan boyamalar yapıldı.

İşitme engelli çocuklara eğlence
İşitme engelli çocuklara eğlence Sivas Memleket
Bu içerik 131 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Hizmetler Kulübüve Engelliler Birimi CENGEL, sosyal sorumluluk etkinliği kapsamında Buruciye İşitme Engelliler İlkokulu’nda engelli çocuklarla faaliyet gerçekleştirildi.

Sosyal sorumluluk ve farkındalık bilincini oluşturmak amacı ile yapılan etkinliğe Rektör Danışmanları Yrd. Doç. Dr. Enis Baha Biçer ve Yrd. Doç. Dr. Taner Çifçi, Buruciye İşitme Engelliler İlkokulu Müdürü Sami Koçak, okul öğretmenleri, Sosyal Hizmetler Kulübü gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Rektör Danışmanları ve Sosyal Hizmetler Kulübü gönülleri çocuklarla birlikte kumdan boyama, parmak boyama, el baskısı yaptı, uçurtma uçurup sportif faaliyetlerde bulundular. Okul Müdürü Karakoç etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Üniversitemizin yanımızda olduğunu görmek bizim için çok sevindirici. Bu tür etkinliklerimizin artarak devam etmesini umuyorum” dedi. Rektör Danışmanları ise Üniversitenin, hayatın her alanına dâhil olması gerektiğinin altına çizerek, “Bu kardeşlerimizle birlikte olmak bizim için çok önemli. Üniversitemiz ve şehrimiz arasındaki bağı güçlendirmeliyiz” ifadelerini kullandılar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”