Kendinizi şimdiden yetiştirin 

Kendinizi şimdiden yetiştirin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı nedeniyle Gazi Paşa İlkokulu öğrencilerini kabul eden Vali Davut Gül, Seçilme yaşının 18’e indiğini hatırlattı, ‘’Şimdiden kendinizi iyi yetiştirin’’ tavsiyesinde bulundu.

Kendinizi şimdiden yetiştirin
Kendinizi şimdiden yetiştirin Sivas Memleket

HÜSNE AKKAYA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı nedeniyle Sivas valisi Davut Gül Gazi Paşa İlkokulu öğrencilerini kabul etti.

Burada konuşan Vali Gül, “23 Nisan sizlere armağan edilen bir bayram. Önemli bir gün. Daha da önemli olması 23 Nisan ile beraber egemenliğin millete verildiği ve o günden beridir de devam eden bir süreç. Biliyorsunuz 23 Nisan TBMM’nin ilk toplanması, kuruluşudur. Orada şuanda da zaman zaman seçimlerimiz oluyor. Bu seçimlerimiz de bizler kendi temsilcilerimizi seçiyoruz. Bunu meclise götürüyoruz. Ve bizim seçtiğimiz temsilciler bizim adımıza karar veriyor. Son yapılan anayasa değişikliği ile artık milletvekili seçilme yaşı 18’e düştü. Dolayısı ile de ileride eğer milletimiz seçerse sizlerinde 18 yaşına geldiğinde meclise girme şansınız var. Kendinizi iyi yetiştirmeniz lazım. Öğretmenlerinizin size olan tavsiyeleri, onların verdiği ödevleri yapmanız lazım. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler ne kadar iyi yetişirseniz milletimiz, devletimiz o kadar güvende olmuş olur. Annelerinizin, babalarınızın yapamadıklarını sizlerin yapabileceğine inanıyorum. İzler de büyükleriniz olarak  her zaman sizlerin yanında olacağız. Size rehberlik edeceğiz. Başarılarınızın devamını diliyoruz.”dedi.

Öğrenciler ise yeni yapılan okulları için öğrenci dolabı istedi. Vali Davut Gül ise, “öğrenci dolabı sistemi yararlı ise ve bunu öğrencilerimiz istiyor ise yaparız” dedi. Öğrenciler ayrıca yeni yapılan okullarının açılışını Vali Davut Gül’ün yapmasını rica etti.

Milli eğitimin şuanda devam eden yatırımlarının miktarının 194 milyon lira olduğunu kaydeden Vali Gül, “Sırf bu sene giren yatırımı 100 milyonun üzerinde. Yeni yapılan o kadar çok okulumuz var ki ne temel atmaya vakit bulabiliyoruz ne de açılışını yapmaya vakit bulabiliyoruz. Yani yeni yapılan okullarımızı açsak, ya da yapımına başlanan okullarımızın temelini atsak her hafta mutlaka bir etkinliğimiz olur.  O yüzden açılışını yapamasak bile ziyaret ederiz” ifadelerini kullandı.

Bir kız öğrencinin ise , “Bundan sonra dünyamızda savaş olmasın. Bundan sonra sevgi ve barış içerisinde yaşamak istiyorum” cümlesi üzerine vali Davut Gül, “dün sayın Cumhurbaşkanımız çocukların  ziyaretinde dedi ki, “ben kendimden biliyorum, çocukların isteğini hiç kimse kıramıyor. Dolayısı ile de çocuklardan ricam lütfen annelerine babalarına gördükleri insanlara, çocukların ölmememsi, barışın, sevginin olması gibi dileklerini iletsinler” dedi. Dolayısı ile de sizde iletmiş oldunuz. Doğru söylüyorsunuz. Ölüm hiç kimseye yakışmıyor. Ama çocuklara hiç yakışmıyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek