Minik öğrenciler ile kitaplar fuarda buluştu 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Minik öğrenciler ile kitaplar fuarda buluştu

Gazi Osman Paşa İlköğretim okulunun minik Öğrencileri kitaplarla Memleket Sivas Gazetesi öncülüğünde açılan kitap fuarında buluştu. Gaziosmanpaşa İlkokulu birinci sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Muzaffer Karadağ rehberliğinde fuarı gezdi.

Minik öğrenciler ile kitaplar fuarda buluştu
Minik öğrenciler ile kitaplar fuarda buluştu Sivas Memleket
Bu içerik 199 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Tarihi kent meydanında açılan 1. Kitap Fuarı her kesimden büyük ilgi görüyor. 30 Nisan tarihine kadar açık kalacak olan fuarın ilk iki günü ziyaretçi rekorları kırıyor. Yetişkinlerin yanı sıra minik öğrenciler de öğretmenleri gözetiminde, kitap alışkanlığı kazanmaları amacı ile fuara ziyaretlerde bulunuyorlar. Gaziosmanpaşa İlkokulu birinci sınıf öğrencileri de bu amaçla öğretmenleri Muzaffer Karadağ nezaretinde fuarı gezdi. Kitap fuarını büyük ilgi ile gezenMinik öğrencilere kitaplar hakkında öğretmenleri Muzaffer Karadağ bilgiler verdi.

 Karadağ yaptığı açıklamada, ‘’Bir Japon yılda ortalama 24 kitap okuyor. Ama ne acıdır ki 24 Türk yılda bir kitap okuyor. Japonlar üretiyor biz de alıyoruz. Hiçbir teknolojik yenilik kitabın yerini tutamıyor. Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı ve sevgisi vermek zorundayız. Böyle tarihi bir mekânda, bin yıl önce atalarımızın burada ameliyat yaptığı yerde açılan bu kitap fuarı bizleri duygulandırdı. İnşallah nesillerimize kitap okuma alışkanlığı vereceğiz. Öğrencilerime diyorum ki ‘atalarımız burada bin yıl önce ameliyat yaparken, Amerika, Fransa diye bir devlet yoktu. Ama geldiğimiz noktada 57 İslam ülkesi bir otomobil üretemiyoruz’. Bunun temelinde kitap okuma alışkanlığının olmaması’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”