Öğrenciler Sivas’ı gezdi 
Reklamı Geç
Advert

Öğrenciler Sivas’ı gezdi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen gezi programı etkinlikleri kapsamında dün Gemerek ilçesinden 26 öğrenci Sivas’a gelerek çeşitli gezi ve ziyaretlerde bulundu.

Öğrenciler Sivas’ı gezdi
Öğrenciler Sivas’ı gezdi Sivas Memleket
Bu içerik 209 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından her yıl Turizm Haftasında düzenlenen gezi programında, bu sene Gemerek ilçesinden gelen 25 öğrenci ve 2 öğretmen Sivas'ı gezdi.

Sabah kahvaltı da öğrencilerle bir araya gelen SESOB başkanı Beşir Köksal kahvaltı sonrası çocuklarla toplu fotoğraf çektirdi.

Köksal basın mensuplarına yaptığı açıklama da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak bu projeyi 2004 yılında başlattıklarını söyledi.

“Amacımız ilçelerdeki köylerde olan öğrencilerimizi Sivas’ta bir gün misafir ederek onlara Sivas’ı tanıtmak, büyüklerimizi ziyaret ettirmek ve tarihi mekanlarımızı gezdirmek. Ve bunu da gerçekleştirdik” diyen başkan Köksal,  “Bu yıl 16.’sını yapıyoruz. Bugün de Gemerek Yurter Özcan Ortakolu öğrencilerimizi davet ettik. Sabah kahvaltımızı birlikte yaptık, çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Tarihi mekanları gezdik. Son olarak SESOB olarak öğrencilerimize çam sakızı çoban armağanı hediyelerimiz var onları takdim ettikten sonra kendilerini uğurlayacağız” şeklinde konuştu.

Öğrenciler Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'nde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kaldığı oda ve Sivas Kongresi'nin yapıldığı salonu gezdiler. Kongresi'nin yapıldığı salonda hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, yetkililerden kongreyle ilgili bilgi aldı.

Öğrenciler kahvaltı sonrası ValiDavut Gül, Tugay Komutanı  Piyade Albay Mehmet Kip, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlüyü ziyaret etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”