BBP’den siyasi partilere ziyaret 

BBP’den siyasi partilere ziyaret

Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, referandum sonrası siyasi Parti Teşkilatlarını ziyaret ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

BBP’den siyasi partilere ziyaret
BBP’den siyasi partilere ziyaret Sivas Memleket

HÜSNE AKKAYA

 

Büyük Birlik Partisi il başkanlığı 16 Nisan’da yapılan referandum sonrası ildeki siyasi parti temsilcilerini ziyaret etti. İl başkanı Uğur Bulut burada siyasi partiler ile birlik ve beraberlik içinde olduğunun mesajını verdi.

İl Başkanı Uğur Bulut ve beraberindeki heyet ilk olarak Saadet Partisi il başkanlığını ziyaret etti. Bulut konuşmasına önce ki gün Tunceli'de içinde bir hâkim, bir Astsubay, 7 Polis ve 3 personel olan helikopterin düştüğü kaza da can veren şehitlere Allahtan rahmet dileyerek başladı, daha sonra referandum sürecine değindi.

Saadet partisi Sivas il Başkanı Osman Gönay da şehit düşenlere Allah’tan rahmet dileyerek referandum öncesi ve sonrası  birlik ve berberliğin önemli olduğuna dikkat çekti.

 

İl Başkanı Bulut ve beraberindekiler daha sonra CHP il binasına geçerek burada Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İlçe Başkanı Adil Keser'i ziyaret etti. Bulut, “Öncelikle Tunceli de bir helikopterimizin düşmesi sonucu şehitlerimiz oldu. Türk milletinin başı sağ olsun.  Şehitlerimizin ailelerine sabır diliyoruz” dedi.

 

Referandum sonuçlarına değinen Bulut ‘’ Evet diyen de hayır diyen de bizim kardeşimizdir. Neticede Muhsin Başkanın hepinizin de bildiği gibi 2009 seçimlerinden önce helikoptere binerken bile söylediği bir söz var. Sel gider kumu kalır, sizler burada arkadaş olarak komşu olarak kalırsınız. Biz Büyük Birlik partisi olarak her zaman bu düsturun yerine gelmesi için mücadele ettik. Siyasetçinin üslubu bizim için çok çok önemli. Seçimlerde görülen bir usulsüzlük var ise YSK’ nın kararlarına istinaden itirazlar yapılır. Ama hiçbir zaman memleketimizi karıştıracak, birliğimizi, beraberliğimizi zedeleyecek hiçbir usul ve üslubun içerisinde olmamalıyız diye düşünüyorum. Neticede siyasetçinin dili topluma müthiş derecede yansıyor. Siyasetçi bu süreçlerde barışçıl bir üslup kullanırsa bunun topluma yansıyacağını düşünüyoruz. Bu noktada Sivas 4 Eylül 1919’daki gibi bir ve beraber olur ise Anadolu sathına birlik ve beraberlik pompalayacaktır diye düşünüyorum. Biz vatandaşlarımızın verdiği karara saygı duyarak bizim bu birlikteliği devam ettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. BBP il yönetimi olarak bizde tüm siyasi partileri ziyaret etme kararı aldık. Sonuç itibarı ile Sivas bizim ortak yaşam alanımız.” dedi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İlçe Başkanı Adil Keser ise parti olarak her zaman birlik ve beraberliği sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “Referandum sonuçları tabiî ki Türkiye’de hezimete uğradı. YSK’ nın verdiği kararların tarafımızca çok doğru karar olduğunu düşünmüyoruz. Bugünde parti olarak YSK’ ya müracaatta bulunduk. YSK bu konuda sonuç bildirecek. BBP camiası olarak sizleri de ağırlamaktan mutluyuz. Sizler bu süreci biraz sıkıntılı atlattınız ama sizleri de anlıyoruz. Bu süreç bazı bölgelerde sıkıntılar meydana getirmiştir. Tabiî ki bizim amacımız Türkiye’de birlik ve beraberliği korumak. En hassas olan bölgelerden biri de Sivas. Burada bizim birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var. Biz Sivas’ta çeşitli filmler izledik. Bu filmlerin Sivas üzerinden yeniden oynanmasına her zaman karşı olan bir partiyiz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak