Kitap günleri dev çadırda start aldı 
Reklamı Geç
Advert

Kitap günleri dev çadırda start aldı

Selçuklu Parkı alanı içerisinde Sivas’ta özel olarak ilk defa Memleket Sivas Gazetesi tarafından Sivas’a taşınan “1.Kitap Günleri” fuarının açılışı yapıldı.

Kitap günleri dev çadırda start aldı
Kitap günleri dev çadırda start aldı Sivas Memleket
Bu içerik 452 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA/ SÜMEYRA DENİZ/ YÜKSEL MENEKŞE

 

Selçuklu Parkı  alanı içerisinde Sivas’ta özel olarak ilk defa Memleket Sivas Gazetesi tarafından Sivas’a taşınan “1.Kitap Günleri” fuarının açılışı yapıldı.

 

Açılışa Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Kültür Ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, Sivas İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Memleket Gazetesi Onursal başkanı Nuri Geneş, Memleket Sivas Gazetesi İmtiyaz Sahibi Şeref Gülmez, SESOB başkanı Beşir Köksal, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve vatandaşlar katıldı.

 

Fuarın açılış konuşmasını yapan Memleket Sivas Gazetesi İmtiyaz Sahibi Şeref Gülmez, “Memleket Sivas Gazetesi olarak ilk kez böyle bir etkinlik düzenledik. Buradaki temel amacımız büyüyüp gelişen Türkiye’de aynı oranda okuma alışkanlığının da artması umarım gazete olarak bir nebze katkımız olur. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu fuarın büyüyerek gelişmesi için gayret edeceğiz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali yardımcısı Zihni Yıldızhan ise, “Bu çok anlamlı olan okur yazarla kitabı buluşturan bu kültürel faaliyetten dolayı başta Memleket gazetesi sahiplerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. İlimiz adına güzel bir  çalışma olacak inşallah, hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas ve kitap kelimesi bir araya geldiğinde gerçekten çok büyük anlam ifade ediyor” dedi. Pürlü şöyle konuştu: “Sivas’ta kitap günlerinin oluşması çok mutluluk verici. Devlet kanalıyla her zaman yapıyoruz çok da güzel oluyor ama bu işe sivil toplum kuruluşlarının hele bir basın kuruluşumuzun sahip çıkması çok anlamlı, güzel. 15 medreseli bilimin, sanatın, kültürünün temellerinin olduğu bir şehirde insanlarımızın kitapla buluşması çok anlamlı. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Şehirmiz için güzel günler olacak, insanlar kitapla buluşacaklar. Bir kültürel nefes alanı olacak. Çok teşekkür ediyorum.”

 

Son olarak konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “Özel sektörün Sivas’ta ilk defa böyle bir kitap fuarı açması ve bu anlamda çalışma yapması çok anlamlı diye düşünüyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bizler bir araya geldiğimizde kitap okuma konusunda geride olduğumuzu hep söylüyoruz. İnanıyorum ki bu tür faaliyetler gençlerimize ve diğer kesime kitap okuma alışkanlığını kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde fuarın açılış kurdelesi kesildi.

 Açılışın ardında vali yardımcısı ve beraberindekiler fuarı gezdi. Fuarda ayrıca memleket gazetesi imtiyaz sahibi Şeref Gülmez tarafından Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan ve Belediye başkan yardımcısı Ahmet Özaydın’a teşekkür plaketi verildi. Kitap fuarında Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan “Felsefenin Temel İlkeleri” ve “Operasyon 1915” adli kitapları alırken belediye başkan yardımcısı Ahmet Özaydın da “Sana Rağmen Aşkı Sevdim” adli kitabı aldı.

 

75 yayın evi iştirak edeceği ve her kesime hitap edecek çok sayıda eserlerin yer aldığı Kitap günleri 30 Nisan tarihine kadar Sivas halkının istifadesine açık kalacak.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor