Sivas’ta açılan Pankart tepki aldı 

Sivas’ta açılan Pankart tepki aldı

Anayasa değişikliği referandumu sonrası Sivas Kongre binası önünde açılan pankart, sosyal medyada olay yarattı. Eski Adalet Bakanı Şakir Şeker de sosyal medyada tepkisini dile getirdi.

Sivas’ta açılan Pankart tepki aldı
Sivas’ta açılan Pankart tepki aldı Sivas Memleket
Bu içerik 1145 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

 Kurtuluş mücadelesinin önemli duraklarından biri olan ve Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Amasya Genelgesi’nin ardından 1. Dünya Savaşından sonra işgale uğrayan Türk topraklarını kurtarmak, Türk milletinin bağımsızlığını sağlamak üzere temsilciler heyeti ile birlikte Sivas’ta bir araya geldiği Kongre binası önünde açılan pankart sosyal medyada tepkilere neden oldu.

4-11 Eylül 1919 tarihleri arasında gerçekleşen ulusal nitelikli Sivas Kongresi’nde ‘Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz. Her türlü yabancı işgal ve müdahalesine karşı millet top yekûn kendisini savunacak ve direnecektir. Manda ve himaye kabul edilemez.’ gibi önemli kararlar alındığı Sivas Kongre binasının önünde referandum sonuçlarının açıklanması ile birlikte sokağa inen bazı kişilerinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin bulunduğu ve ‘Padişahım Hoş Geldin’ sloganı yazılı Pankartın görüntüleri sosyal medyaya yansıdı.

Pankart’daPankartı açan şahıslarlarda sosyal medyada büyük tepki topladı.

Facebookta 145 paylaşım ile git gide yayılarak tepkilere neden olan yorumlara Eski Adalet Bakanı Şakir Şeker de tepkisini gösterdi. Şeker yorumunda “ Cumhuriyetin temelinin atıldığı tarihi şehrimize yakışmayan bu görüntü Sivas’ımızın nereden nereye geldiğinin açık göstergesidir. Kader utansın.” İfadelerine yer verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek