Sağlıklı nesil yarışmacıları ödüllerini aldı 

Sağlıklı nesil yarışmacıları ödüllerini aldı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sivas Şubesi ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “sağlıklı nesil sağlıklı gelecek” yarışması ödül töreni düzenlendi.

Sağlıklı nesil yarışmacıları ödüllerini aldı
Sağlıklı nesil yarışmacıları ödüllerini aldı Sivas Memleket
Bu içerik 243 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sivas Şubesi ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “sağlıklı nesil sağlıklı gelecek” yarışması ödül töreni düzenlendi.

Fidan Yazıcıoğlu kültür merkezinde düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Vekili Harun Tan ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ardından istiklal marşının okunması ile başlayan ödül töreni Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi sunuldu.

 

Ödül töreninin açış konuşmasını yapan Sivas Yeşilay Şube Başkanı Bülent Akın, “
Bu yarışmada öğrencilerimizin sigara, uyuşturucu madde, kumar, alkol ve son zamanlarda oldukça yaygın olan teknoloji bağımlılığına karşı bilinçli bir şekilde yetişmesi düşüncesi ile böyle bir yarışma düzenledik. Burada çocuklarımızın bu zararlı alışkanlıkların yıkıcı etkisini kendilerinde ve çevrelerinde farkındalık oluşturmaları hedeflenerek sağlıklı nesillerimizin devamı amaçlanmıştır” dedi.

 

GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ

Vali Davut Gül ise, kendinsin de ortaokuldan bu yana Yeşilaycı olduğunu belirterek, “Gençler bizim geleceğimiz. Tabi onları bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Halk oylaması ile 18 yaşındaki gençlerimize milletvekili olmanın yolu açıldı. Dolayısı ile de iyi yetiştirilmesi gerekiyor. Kendilerine verilecek görevlere hazır olması gerekiyor. Çocuğun kişiliğinin şekillenmesinde ailenin, eğitimin ve arkadaşların çok önemli rolü var. Ama baktığımız da her ne kadar eğitim fazlaymış gibi görünse de bana göre en az yüzde 35 arkadaşların, yüzde 35 ailenin kalan yüzde 30’u da eğitim etkiliyor. Eğitim verilen okul çevresi ile, arkadaş çevresinin aynı olduğunu düşünürsek önemli bir kısmı okullarımızda şekilleniyor. İşte burada velilerimiz, okul idarecilerimize, milli eğitime çok önemli görev düşüyor. Bu çocukların şekillenmesi, bu çocukların zararlı alışkanlıklardan korunması bizim asli işimiz oluyor. “ifadelerine yer verdi.

 

AİLELER ÇOCUKLARINI TANIMALI

Ailelerin çocuklarını tanıması gerektiğine dikkat çeken Vali Gül, “Ailelerin çocuklarının farkında olmaları gerekiyor. Herhangi bir bağımlılıkla herhangi bir kötü alışkanlık ile karşılaşmamak çok önemli. Ama bundan daha önemlisi eğer öyle bir şeye bulaşmış ise ailenin bunun farkında olup bir şekilde tedavi edilmesine vesile olması ondan daha önemli. Bizim gerek eğitim gerekse sağlıkta çalışan bütün ekiplerimiz bu anlamda  bu işe çok gönüllü ve açık. Gönlümüz ister ki hiçbir öğrencimiz, hiçbir gencimiz herhangi bir bağımlılık ile karşılaşmasın. Ama olur ya elde olmayan sebeplerden böyle bir şey başına gelirse onu bu durumdan kurtarmak devle tin asli işidir. Bunun çaresi var. Bu nedenle ailelerimiz çocuklarımızın bu konuda bilinçli olmaları lazım” açıklamasını yaptı.

 

Konuşmaların ardından vali Gül ve İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy tarafından resim, kompozisyon, şiir, karikatör ve kısa film alanlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”