Dikimevinin vebalini Sivas’a attı 
Reklamı Geç
Advert

Dikimevinin vebalini Sivas’a attı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yıllar sonra kapatılan dikim evine yönelik açıklama yaptı. Dikimevinin kendi döneminde kapatılmadığını kaydeden Yılmaz, kimsenin dikimevi için elini taşın altına koymadığını ileri sürdü.

Dikimevinin vebalini Sivas’a attı
Dikimevinin vebalini Sivas’a attı Sivas Memleket
Bu içerik 662 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Uzun bir süre Sivas gündeminde yer tutan dikim evinin kapatılmasına ilişkin yıllar sonra açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, dikim evinin kapatılmaması için bir liraya satıldığında fakat kimsenin almayı kabul etmediğini söyledi.

 

Sivas’ta yerel bir televizyonda açıklamalarda bulunan ve Dikimevinin kendisinin Milli Savunma Bakanı olduğu dönemde satılmadığını dile getiren Bakan Yılmaz, dönemin Lojistik Komutanı bugünkü Genelkurmay Başkanı, Orgeneral Hulusi Akar'ın Sivas'tan temsilciler çağırdığını ve toplantı da sadece Sivas değil Kayseri’deki dikim evinin de kapatacaklarını söylediğini belirtti.

 

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın  Ticaret Odası ve çok sayıda Sivaslının katıldığı toplantıda   ‘’Dikim evini biz artık çalıştırmayacağız, size bir liraya bu dikim evini vereyim'', dediğini açıklayan Yılmaz, kimsenin almayı kabul etmediğini söyledi.

 

Yılmaz “Bunu bu kadar seviyorsanız, bunun bu kadar Sivas'a katkısı olduğunu düşünüyorsanız, bir lira veripte niye almadınız? Konuşmaya gelince var elini bir lira için taşın altına koy dediğinde ise  hiç yoksan yani söz hakkın ne kadar olur” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor