A Bloğa Üniversite talip oldu 
Reklamı Geç
Advert
Advert

A Bloğa Üniversite talip oldu

Tescilli olması nedeniyle yıkılamayacağı söylenen eski Numune Hastanesi A bloğa Şehir Merkezinde Poliklinik açmak isteyen Cumhuriyet Üniversitesi talip oldu.

A Bloğa Üniversite talip oldu
A Bloğa Üniversite talip oldu Sivas Memleket
Bu içerik 509 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Tarihi bina niteliği taşıdığı gerekçesi ile tescillenen ve yıkılmasının mümkün olmadığı belirtilen Eski Numune Hastanesi A bloğa şehir merkezinde poliklinik açmak isteyen Cumhuriyet Üniversitesi talip oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Sivas valisi Davut Gül, Cumhuriyet üniversitesinin şehir merkezine poliklinik açacağını, ayakta tedavilerin bu poliklinikte, yataklı tedavilerin ise Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından il koordinasyon toplantısında söz alan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız şehir merkezinde ayakta tedavi için yıkımı gündemde olan eski Numune Hastanesi A bloğuna talip oldu.

Üniversite Hastanesinin şehir merkezinde bir irtibat yerinin olmasını istediklerini dile getiren Rektör Yıldız, “Bu konuda da neresi olabilir diye düşündüğümüzde eski Numune Hastanesi… Eğer uygun olur ise Valiliğimizin himayelerinde, İl Sağlık Müdürlüğünden ayakta tedavi yapabileceğimiz bir yer istiyoruz.  Böylece hem diş hekimliğinin orada bir birimi olacak hem de dâhiliye ve diğer alanların bir birimi olacak. Ayakta tedavi olacak hastaların tedavileri orada yapılacak. Tedavisi yapılamayan hastalarımız ise Üniversite Hastanemize yönlendirilerek tedavileri sağlanacak” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi