Sivaslı esnafın yüzü gülüyor 
Advert

Sivaslı esnafın yüzü gülüyor

Yerli ve yabancı turistlerin Sivas’a gelmeye başlaması Sivaslı esnafının yüzünü güldürüyor. Kış aylarında durgun bir sezon geçiren esnaflar satışlarında yaşanan artışlardan memnun.

Sivaslı esnafın yüzü gülüyor
Sivaslı esnafın yüzü gülüyor Sivas Memleket
Bu içerik 172 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Yaz aylarının yaklaşmasının ardından Sivas’a gelen yerli ve yabancı turistler Sivaslı esnafın yüzünü güldürdü. Kış boyunca durgun bir sezon geçiren Sivas esnafı, havaların ısınmasıyla birlikte iş yapmaya başladı. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde Sivas’ta turizm sezonu açılmaya başladı. Gerek şehir merkezi gerekse de ilçelere yerli ve yabancı turistlerin gelmesi esnafın az da olsa yüzünü güldürdü. Sivas kent meydanında bulunan tarihi medreselerin içerisinde ki hediyelik eşya satan esnaflar, durgun geçen kış sezonunun ardından kendini toparlamaya başladı. Turistlerin uğrak noktalarından olan medreselerde satışların artması esnafın yüzünü güldürmeye başladı.

Geçtiğimiz yıl turizmin canlandırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, ilk meyvelerini vermeye başladı. Çalışma sonucunda ortaya çıkan durum ise en çok esnafın işine yaradı. Bu kapsamda Sivas merkez ve ilçelerinde yer alan tarihi eserlerin tanıtımına daha da önem veren kurumlar yaptıkları çalışmalar ile birlikte Sivas’a gelen yıllık turist sayısını artırmaya çalışacak. Markakent Sivas projesi başta olmak üzere tarih ve kültür gezileri ile ilgili acentalar ile görüşen Kültür ve Turizm Müdürlüğü, yapacağı çalışmalar sonrasında Sivas’a gelen yıllık yerli ve yabancı turist sayısında artış sağlamayı hedefliyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler