Karayollarından 4 milyarlık yatırım 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Karayollarından 4 milyarlık yatırım

Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Sivas’ta Karayolları çalışmalarını aktardı. Karayollarının il genelinde 59 projesi olduğunu söyleyen Aslan, projeler tutarının 4 milyar 282 bin TL olduğunu ifade etti.

Karayollarından 4 milyarlık yatırım
Karayollarından 4 milyarlık yatırım Sivas Memleket
Bu içerik 321 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Sivas’ta yapımı devam eden ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sivas il sınırları içerisinde 59 adet proje olduğunu,bunların 3’ünün turizm sektöründe, 56’sının ise ulaşım sektöründe yer aldığını belirten Aslan, ‘’Toplam proje tutarımız 4 milyar 282 milyon TL. Önceki yıllar harcaması 1 milyar 953 milyon TL’dir. 2017 yılı sene başı ödeneği 84 milyon TL. Dönem sonu harcaması ise 2 buçuk milyon TL.Tamamlanan proje sayımız 12 adet, devam eden 37, proje çalışması devam ettiği için henüz başlanmayan projelerimizin sayısı ise 9.

Sivas ili sınırları içerisinde toplam 2 bin 427 kilometre yol ağımız var.Zara Geminbeli Suşehri yolu ve Geminbeli tüneli çalışmalarımız devam ediyor. Programımıza göre 2018 yılı sonuna tamamlamayı hedefliyoruz. Toplam tünel boyumuz 8 bin 600 metre. Sivas Karaçayır yolu, bu 24 km’lik yolumuzun da Paşafabrikası bölümünü tamamladık, kalan 20 km’lik bölümde de çalışmalarımız sürüyor.Sivas Malatya yolu çalışmaları sürüyor.

Kangal Divriği yolunun büyük bir kısmını bu yıl tamamlamayı planlıyoruz, tamamının ise tamamlanma hedefi önümüzdeki yıl. Doğanşar yolu daha önceki yıllarda yatırım programında değildi. Bu sene yatırım programına alındı. Bundan sonraki süreçte büyük ihalelerle sürdürülecek.Şuandaki mevcut Kangal üzerinden Divriği yolumuz 186 kilometre. Yeni projemizin tamamlanmasıyla 136 kilometreye düşüyor’’ dedi.

2017 yılında yapılacak çalışmalardan da söz eden Aslan, ‘’Kızıldağ tüneli ve bağlantı yollarımız var. Bunun ihalesi genel müdürlüğümüz tarafından ihale edildi. Yıldızeli Sivas Direkli Bedirli hanlı yolu ihale süreci devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan bulvarının kavşağının ihalesi yakında edilecek. Yıldız Dağı yolu ile ilgili çalışmalarımız yine devam ediyor.’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”