Siyasiler sandık başındaydı 

Siyasiler sandık başındaydı

AK Parti Sivas Milletvekilleri Habip Soluk, Hilmi Bilgin, Selim Dursun, İl Başkanı Ziya Şahin ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın sabah saatlerinde sandık başına giderek; 18 maddelik anayasa değişikliği referandumunu için oylarını kullandı.

Siyasiler sandık başındaydı
Siyasiler sandık başındaydı Sivas Memleket
Bu içerik 263 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Habip Soluk,Selim Dursun ve AK Parti il Başkanı Ziya Şahin sabah saatlerinde sandık başına giderek oylarını kullandı.

İlk olarak AK Parti il Başkanı Ziya Şahin Namık Kemal Ortaokulunda 1050 nolu sandıkta oyunu kullandı.

.Şahin daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunarak “Anayasa değişikliği ile ilgili halk oylamasında oyumuzu kullandık. 11 Ekim’den bu tarafa bir süreç yaşanıyor.  Bizde 70 günlük bir referandum çalışması yaptık. Bunun tüm Türkiye çapında neticesini almak istiyoruz. Tabi öncelikle milletin kararı bizim için önemli. Millet sandıkta ne karar verirse başımızın üstünde. Zira biz milletle birlikte siyaset yapıyoruz. Millet kendisi için neyin daha iyi neyin daha kötü olduğunu en iyi bilendir. Biz bu değişikliğin milletimizin lehine, ülkemizin geleceği için faydalı olarak getirdik” dedi.

Ardından 60. yıl ortaokulunda 1158 nolu sandıkta oyunu kullanan AK Parti Sivas milletvekili Selim Dursun “Hem ilimizde hem yurdumuz genelinde insanlarımızın duyarlı olmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Çünkü katılım güzel. İnsanlar mutlu. Çünkü geleceği şekillendirecek olan bir referandum da oy kullanıyorlar. Milletimiz için, gelecek için hayırlı uğurlu temennisi ile böyle bir seçim atmosferinde bulunmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk ise Lütfü Fikret Tuncel İlkokulunda oyunu kullandı.

Soluk, “Oyumuzu kullandık. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Ben bütün Sivaslı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Tabiî ki burada millet iradesi nasıl tecelli ederse onun bizim başımızın üzerinde yeri vardır” dedi.

Sivas milletvekili Hilmi Bilgin ise Özel idare ilkokulunda 2289 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Belediye Başkanı Sami Aydın anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında oyunu Selçuk Ortaokulu’nda kullandı. Oy kullanma işlemin ardından kısa bir açıklama yapan Aydın, “Sandıktan çıkacak her karara saygı duymalıyız. Milletimiz en güzel kararı verecektir.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek