Oy kullanmaya ambulansla gittiler 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Oy kullanmaya ambulansla gittiler

Sivas'ta, bazı hasta ve yaşlılar, evde sağlık hizmetleri ekiplerinin yardımıyla götürüldükleri okullarda oylarını kullandı

Oy kullanmaya ambulansla gittiler
Oy kullanmaya ambulansla gittiler Sivas Memleket
Bu içerik 163 kez okundu.

Sivas'ta, bazı hasta ve yaşlılar, evlerinden ambulansla alınarak götürüldükleri okullarda oylarını kullandı.

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, kentte evde bakım hizmeti verilen yaşlı ve hastalardan oy kullanmak isteyenleri tespit etti. 

Bu kişilerin evlerine giden sağlık ekipleri, oy kullanacak vatandaşları sedye ve tekerlekli sandalye yardımıyla alarak, ambulanslarla oy kullanacakları okullara taşıdı. Vatandaşlar, oylarını kullandıktan sonra aynı şekilde evlerine bırakıldı. 

Suşehri ilçesinde de evde sağlık hizmeti alan vatandaşlar ambulanslarla götürüldükleri okullardaki sandıklarda oy kullandıktan sonra evlerine bırakıldı. 

İlçede yaşayan ve doğuştan yürüme engelli olan Esra Coşkun (30), Suşehri Çok Programlı Lisesi'ndeki 1025 nolu sandığa engelli arabasıyla getirilerek oyunu kullandı. 

Belden aşağısı felçli olan 80 yaşındaki Mehmet Deveci de evde sağlık hizmetleri ekiplerinin yardımıyla sedyeyle taşınarak oy kullanacağı sandığın bulunduğu okula getirildi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”