Özel İdare, bin 273 projeyi hayata geçirecek 
Reklamı Geç
Advert

Özel İdare, bin 273 projeyi hayata geçirecek

Sivas İl Özel İdaresi 2017 yılını yatırım yılı olarak ilan etti. Bin 273 projeyi hayata geçirmeyi planlayan İl Özel idaresi ayrıca Valilik ek binası yapımı içinde Mayıs ayında ihaleye çıkacak.

Özel İdare, bin 273 projeyi hayata geçirecek
Özel İdare, bin 273 projeyi hayata geçirecek Sivas Memleket
Bu içerik 256 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Özel İdaresi 2017 yılında bin 273 adet projeye imza atacak. Yatırımların ödenekleri Sivas Özel İdaresi, KÖYDES ve bakanlık bütçelerinden temin edecek olan İl Özel İdaresi 688 projeyi Özel İdare kaynaklarıyla, 577 projeyi bakanlık kaynakları ile 308 projeyi ise KÖYDES kaynakları ile hayata geçirecek. Eğitim Yatırımları kapsamında da etkin rol oynayacak olan Özel idare, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli olarak Sivas’ta 210 projeyi hayata geçirecek.Çalışmalar kapsamında Sivas’a 50 okul, 6 yemekhane, 11 spor salonu, 13 yurt, 9 atölye ve 5 de hizmet binasının yapımı için harekete geçen Özel İdare 68'i yeni yapım, 126'sı onarım, 3 ikmal ve 13 de deprem güçlendirme projesini tamamlamayı hedefliyor.

VALİLİK EK BİNASI İÇİN MAYIS AYINDA İHALEYE ÇIKILACAK

Eğitim yatırımlarının yanı Sivas Valiliği ek hizmet binası, Kayak simülasyon merkezi, Yarı açık kadınlar cezaevi projesi, Halk Eğitim Binası ve 10 bin kişilik yurt yapılması noktasında çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi 58 köye de halı saha yaptıracak.

Sivas Valiliği ek hizmet binası yapılması için mayıs ayında ihaleye çıkacak olan İl Özel idaresi Sivas’a Kayak simülasyon merkezinin kazandırılması noktasında bir firma ile sözleşmesi imzalandığı ve ilgili firmaya yer teslimi yaptığı da öğrenildi. Ayrıca Yarı açık kadınlar cezaevi projesinin de Kültür Vakıflar Koruma Kurulundan onaylandığı Projenin DAP'a sunulduğu da edinilen bilgiler arasında.

Kırsalda da ve merkezde yol bakım onarım çalışması yapacak olan İl Özel İdare, 580 km onarım stabilize,500 km asfalt, Bin 500 km yama çalışması, 300 km birinci kat asfalt, 300 km ikinci kat asfalt iyileştirme çalışması yapmayı hedefliyor.

KÖYDES yatırımları kapsamında ilçelere 280 bin m² parke taşı döşeyecek olan İl Özel İdare 9 milyon TL civarında içme suyu tesislerinin iyileştirilmesi için harcama yapacak.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor