Sahra Depolarının Akıbeti Belli Oldu 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Sahra Depolarının Akıbeti Belli Oldu

Sivas’ın gündeminden bir türlü düşmeyen sahra depolarının akıbeti ile ilgili açıklama Milli Eğitim Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’dan geldi. Bakan Yılmaz sahra depolarının bir kısmının TOKİ’ye verileceğini söyledi.

Sahra Depolarının Akıbeti Belli Oldu
Sahra Depolarının Akıbeti Belli Oldu Sivas Memleket
Bu içerik 497 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Sahra depolarına ne olacağını ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’dan geldi.

Bakan Yılmaz, sahra depolarının eski stat yeri ile değiş tokuş yapılacağını söyledi.

Eski stadyum alanının yeni stadyum karşılığında TOKİ’ye verilmesi gerekirken Sivas’tan yapılan girişimler sonucu bu karar iptal edilmiş, alanın yeşil alan kapsamında park olarak yapılmasına TOKİ’ye ise başka bir alandan yer verilmesine karar alınmış, bu kararıda Başbakan Binali Yıldırım, Sivas mitinginde açıklamıştı.

Bu kararın ardından eski stat yeri karşılığında TOKİ’ye nerden yer verileceği gündeme gelirken bu sorunun cevabını Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz verdi.

Sahra depolarının bir kısmının TOKİ'YE verileceğini açıklayan Bakan Yılmaz, “Toki bir stat yaptı 100 milyon lira harcadı. Bunun karşılığında biz bir para verdik mi? Hiç kimse para vermedi. Ama şöyle denildi. Bu stadın yerini sana vereceğiz. Senin imar planı yapma yetkin de var. Bunu yap, Stadı yap, karşılığında da burayı alırsın. İster yaparsın ister satarsın. Yine sen masrafını karşılarsın. Ancak Başbakan’ımız geldiğinde açıkladı. TOKİ’ye bir başka yerden arsa vereceğiz. Bizde o sahra depolarındaki arsanın bir kısmını TOKİ’ye vereceğiz. Dolayısı ile de biz eski stadyumun yerini alacağız. Eski stadyumun yanında spor salonu da var.” Dedi.

Bakan Yılmaz ayrıca eski stadyum yerleşkesine İl Özel İdare’si tarafından kütüphane ile karışık bir çay bahçesi yapılacağını kaydetti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”