Askeri hastanede yıkılacak 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Askeri hastanede yıkılacak

Kent meydanı kapsamında bazı çok kamu binasının yıkılmasına karar verilirken yıkılacak binalar arasına 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 27 Mart 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığına devredilen eski askeri hastanede girdi.

Askeri hastanede yıkılacak
Askeri hastanede yıkılacak Sivas Memleket
Bu içerik 427 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas’ta yeni projelerin uygulanması amacıyla yıkılmasına karar verilen binaların arasına Askeri Hastanede dahil oldu. 

Kent Meydanı projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi, Kızılırmak İlköğretim Okulu, askeri lojman ve  Endüstri Meslek Lisesinin yıkım kararı alınmıştı.

Bu kapsam içerisine 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sağlık Bakanlığına devredilen eski askeri hastane binasında dahil edildi.

Binanın yıkımına depreme dayanıklılık testinden geçemediği için karar verildiği ileri sürüldü.

Geçtiğimiz günlerde 1966 yılında yaptırılan ve 2013 yılında kapatılarak hizmet dışı bırakılan 51 yıllık hastane binasındaki kolanlardan beton parçaları örnekleri alan yetkililer, hastanenin depreme dayanıklı olmadığını tespit etti ve yıkılmasını öngördü.

Sağlık Bakanlığına devredilen ve üzerinde askeri hastanenin bulunduğu araziye içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin hizmet vereceği bir kampüs yapılacak..

Askeri Hastanenin yıkılması gerektiği yönündeki raporları Sağlık Bakanlığına gönderen yetkililer Vali Davut Gül´ün talimatı ile çalışmalarını hızlandırdı. En kısa zamanda alanda yıkım çalışmalarının başlaması ve Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin hizmet binası sorununun çözümü için ihale sürecine gidilmesi bekleniyor.

Sağlık alanında hizmet veren kurumların kompleks bir yapıya kavuşacağı yeni hizmet binasında yatay mimariye özen gösterileceği ve yeni hizmet binasının 12 dönüm kapalı alana sahip olacağı da edinilen bilgiler arasında.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”