Belediye otopark davasını kaybetti 

Belediye otopark davasını kaybetti

Ana caddeler üzerinde ücretli otopark sistemini başlatan Belediye, bir esnafla mahkemelik oldu. Mahkemeyi esnaf kazandı, Mahkemeyi kaybeden Belediye ise oto parkı iptal etmek zorunda kalacak.

Belediye otopark davasını kaybetti
Belediye otopark davasını kaybetti Sivas Memleket
Bu içerik 1392 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ta park yeri sıkıntısını ana cadde üzerlerinde oluşturduğu ücretli park yerleri ile çözmeye çalışan Belediye sıkıntıların yaşanması nedeniyle esnafla mahkemelik oldu.

Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde iş yeri olan bir esnaf mağduriyetini ulaştırdığı Belediyenin durumu dikkate almayarak müracaatı reddetmesi üzerine yargıya baş vurdu.

Davacı E. A. Sivas Merkez, Örtülüpınar Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde iş yerinin önünde ve devamındaki cadde boyunca olan ücretli otopark uygulamasından dolayı mağdur oldukları gerekçesi ile  Sivas İdare Mahkemesinde dava açarak park uygulamasının iptalini talep etti.

Sivas İdare Mahkemesi ise 2016/912 Esas 2017/249 sayılı dosya hakkında gerekli incelemeyi yaparak dava konusu otaqpark uygulamasının iptaline karar verdi.
Danıştay yerleşik kararlarında ve mevzuatlarda da ana caddelerde paralı otopark uygulamasına yer olmadığı dile getirilirken Belediye, Mahkeme kararı karşısındaHoca Ahmet Yesevi Caddesi'nde ücretli otopark uygulamasını devam ettiremeyecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”