Kombina var, mağaza yok! 
Reklamı Geç
Advert

Kombina var, mağaza yok!

Sivas, ucuz, kaliteli aynı zamanda sağlıklı et ve et ürünleri tüketmek amacıyla satış mağazalarını yaygınlaştıran Et ve Süt Kurumu’nun bir çok ilde açtığı satış mağazasının eksikliğini yaşıyor.Et ve Süt Kurumunun Sivas’ta da satış mağazası açması için yetkililerin girişimleri başlatması bekleniyor.

Kombina var, mağaza yok!
Kombina var, mağaza yok! Sivas Memleket
Bu içerik 411 kez okundu.

ÖZEL HABER /SÜMEYRA DENİZ

Sivas, et entegre tesisinin kurulmasının ardından Et ve Süt Kurumunun satış mağazasının eksikliğini yaşamaya başladı. Sivas halkı, ucuz et tüketimi için Et ve Süt Kurumunun bir çok ilde olduğu gibi Sivas’a da satış mağazası açması beklentisi içerisine girerken yetkili birimlerin bu konuda girişimleri başlatmalarını istiyor.

2013 yılının Ocak ayında yapım süreci başlayan, Sivas İl Özel İdaresinin yoğun süren çalışmaları ile nihai noktaya gelen ve 2015 tarihinde ise Et ve Süt Kurumuna devri gerçekleşen Et Entegre Tesisinin ilk kesim töreni de 2016’da yapılarak tesis üretim aşamasına geçmişti. 

Günlük 350 küçük, 500 büyük baş hayvanın 4 bin 812 metrekare alanda kesim işlemlerinin yapıldığı ve çevre illerinde yararlandığı, 132 kişiye istihdam sağlayan Ulaş Kovalı Mevkiindeki Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası, kırsalda hayvancılığa can suyu olmaya başlarken, tüketicinin de faydalanması amacıyla şehir merkezine kurum mağazası açması gündeme geldi. 

Kombina Var, Satış Mağazası Yok

Halen Adana, Ağrı Bingöl, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Sakarya, Sincan, Van, Yozgat ve Sivas’ta kombinaları bulunan kurumun, yine Adana, Ağrı, Ankara, Bingöl, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Sakarya ve Yozgat illerinde kurum mağazaları hizmet veriyor. Diğer yandan franchisee mağazalara da sahip olan kurum, Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerinde satış yapıyor.

Ucuz, kaliteli ve sağlıklı et ve et ürünleri tüketmek amacıyla satış mağazalarını yaygınlaştıran kurumun Sivas’ta da mağaza açarak, halkın bu hizmetten faydalanması bekleniyor.  Sivas halkı, son yıllarda artan et fiyatları nedeniyle de mağazanın hizmetlerinden yararlanmak istiyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”