Kuzey Çevre yolu projesinde ok yaydan çıktı 

Kuzey Çevre yolu projesinde ok yaydan çıktı

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın İstikbal Projeleri arasında yer alan ve hükümet tarafından desteklenen Kuzey Çevre Yolu Projesinin yapımına 2018 yılında başlanacak. Çevre yolu Bölge Trafik önünden başlayarak Merekümün eteğinden devam ederek Organize Sanayi Bölgesi'ni geçtikten sonra Erzincan karayoluna bağlanacak. Şehir içi trafiğinin önemli ölçüde rahatlaması hedeflenen proje hayata geçtiğinde çok sayıda ulaşım noktası da Kuzey Çevre Yolu’na bağlanacak.

Kuzey Çevre yolu projesinde ok yaydan çıktı
Kuzey Çevre yolu projesinde ok yaydan çıktı Sivas Memleket
Bu içerik 593 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, konuk olduğu bir televizyon programında gazetecilerin şehir ile ilgili sorularına samimi cevap verdi. Başkan Aydın, ilk olarak Kuzey Çevre Yolu Projesi’nin akıbeti ile ilgili soruyu yanıtladı.

 Başkan Aydın, böyle büyük projelerin hayata geçmesinin belli bir zaman aldığını belirterek, “Kuzey Çevre Yolu Projesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının talimatıyla karayolları ağına alınarak proje ihalesi yapıldı. Dolayısıyla bu projede tabiri caizse ok yaydan çıktı. Proje şuan makul seyrinde yürüyor. Sivas açısından son derece önemli olan bu projenin yapımına 2018 yılında başlanmasını bekliyorum” dedi.

Çevre yolu Bölge Trafik önünden başlayarak Merakümün eteğinden devam ederek Organize Sanayi Bölgesi'ni geçtikten sonra Erzincan karayoluna bağlanacak. Şehir içi trafiğinin önemli ölçüde rahatlaması hedeflenen proje hayata geçtiğinde çok sayıda ulaşım noktası da Kuzey Çevre Yolu’na bağlanacak.

 ESKİ SANAYİ KENTSEL DÖNÜŞÜME ALINARAK SİVAS’A KAZANDIRILACAK

Sivas’ın önemli gündem başlıklarından olan Eski Sanayi Bölgesi ile ilgili sorulara da yanıt veren Başkan Aydın, “Eski sanayi de benden önce ki yönetim tarafından başlatılan bir çalışma vardı. Zaman kaybetmemek için o çalışmayı devam ettirdik ancak baktık ki çözüme ulaşamıyoruz. Bu nedenle o bölgenin kentsel dönüşüme alınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza başvuruda bulunduk. 16 Nisan’dan sonra onaylanacağını tahminediyoruz” dedi. Bölge ile ilgili tüm projelerin hazır olduğunu belirten Başkan Aydın, “Eski sanayide geri dönüşü olmayan bir sürece girdik burası Sivas’a kazandırılacak” diye konuştu.

TEK ARAÇLA ÜNİVERSİTE VE YENİ NUMUNE HASTANESİ’NE ULAŞMAYA ÇOK AZ KALDI

Toplu taşıma ile ilgili yeni toplanma merkezinin Cumhuriyet Üniversitesi olacağını hatırlatan Başkan Aydın, “Toplu taşıma üniversitede toplanma merkezi olacak. Her şeyimiz hazır ancak Eğri Köprünün yanına yeni bir köprü yapılıyor. Trafikte meydana gelecek olan yoğunluğun kazalara neden olmaması için bu köprünün yapımının tamamlanmasını bekliyoruz. Bu köprü 2-3 hafta sonra tamamlanacak ve böylece toplu taşıma merkezini üniversiteye taşıyacağız. Böylece şehrin her yerinden tek araçla üniversiteye ve yeni Numune Hastanesine ulaşım sağlanmış olacak” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek