KÖYDES’ten Sivas’a 87 milyon lira 
Reklamı Geç
Advert
Advert

KÖYDES’ten Sivas’a 87 milyon lira

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılan Vali Davut Gül, Sivas’a yapılan ve yapılacak yatırımları değerlendirdi. Köydes’in bu yıl 87 milyon TL katkısı olduğunu belirten Vali Gül, ‘’Geçen yıl bunun 14 milyon lira olduğunu düşünürsek, yaklaşık onun altı katı fazla bir para. Bizim bütün yatırımlarımıza yetecek miktarda’’ dedi.

KÖYDES’ten Sivas’a 87 milyon lira
KÖYDES’ten Sivas’a 87 milyon lira Sivas Memleket
Bu içerik 269 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

2017 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi. Sivas İl Özel İdaresi Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya Vali Davut Gül'ün yanı sıra Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Gül, Başbakan Binali Yıldırım’ın Sivas müjdelerinden bahsederek, “33 yatırımcı kuruluşun 6,8 milyar değerinde projesi var. Önceki yıllarda 1,9 milyar TL harcama var. 2017 yılı sene başından itibaren 756 milyon var” dedi.

Vali Gül, “Sıcak çermiğin alt yapısı ile ilgili Milli Eğitim Bakanımız konuyu bire bir takip etti. Şuan Kültür bakanlığımızın yatırım programında. Bu sene inşallah su ve kanalizasyonu bizler ihale edeceğiz. Atık sular ile ilgili DSİ ‘nin çalışmaları olacak. Kalan kısımlar ile ilgili de Karayollarının çalışması olup alt yapıyı tamamen bitirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

KÖYDES kapsamında bu yıl 87 milyon lira geleceğini kaydeden Vali Gül, “KÖYDES’te geçmiş yıllara göre çok fazla ödenek geldi ve gelecek. Planlanan ve gelen ödeneklerin toplamı 87 milyon lira tutarında. Geçen yıl bunun 14 milyon lira olduğunu düşünürsek, yaklaşık onun altı katı fazla bir para. Bizim bütün yatırımlarımıza yetecek miktarda.’’ ifadelerini kullandı.

 

Vali Gül’ün konuşmalarının ardından kurum müdürleri çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi