En kalabalık mahalle Yalnızbağlar 

En kalabalık mahalle Yalnızbağlar

Sivas’ta ilçeler arasında nüfusu en fazla olan mahalle 3 bin 364 kişi ile Suşehri ilçesine bağlı Yalnızbağlar Mahallesi olarak kayıtlara geçti, en az nüfusa sahip olan mahalle ise 19 kişi ile yine Su Şehri Belediyesine bağlı Kışlalar Mahallesi oldu.

En kalabalık mahalle Yalnızbağlar
En kalabalık mahalle Yalnızbağlar Sivas Memleket
Bu içerik 1025 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Türkiye’nin Konya’dan sonra en büyük yüzölçümüne sahip olan Sivas’ta

 2016 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre en fazla nüfusun yaşadığı mahalle 3 bin 364 kişi ile Suşehri ilçesine bağlı Yalnızbağlar Mahallesi olarak kayıtlara geçti.

2016 yılına ilişkin ADNKS sonuçlarından alınan bilgilere göre 3 bin 364 kişinin yaşadığı Yalnızbağlar mahallesini, 2 bin 191 kişi ile Zara Belediyesine bağlı Reşitpaşa Mahallesi takip ediyor. Gemerek Yenidoğan Mahallesi ise 2 bin 166 kişi ile üçüncü sırada.

 

EN AZ NÜFUS KIŞLALAR’DA

En az nüfusa sahip mahalle ise yine Su Şehri Belediye’sinde  Kışlalar Mahallesinde 19 kişi yaşarken, Gölova Belediyesi Çalkaya Mahallesi 23 kişi ile ikinci sırayı alıyor. Son sırada ise Divriği Belediyesi Maden Mahallesi var. Maden mahallesinde ise 26 kişi yaşıyor.

Sivas merkezde ki en kalabalık mahalle 17 bin 523 kişi ile Şeyh Şamil Mahallesi olurken, Merkez Yıldız Beldesi Fatih Mahallesi 334 kişi ile en az nüfusa sahip mahaller arasında ilk sırada yer alıyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek