Yaz saati uygulaması başladı
Advert

Yaz saati uygulaması başladı

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, talep doğrultusunda yaz saati uygulamasının 1 Nisan itibariyle başladığını söyledi.

Yaz saati uygulaması başladı
Yaz saati uygulaması başladı Sivas Memleket
Bu içerik 187 kez okundu.

Tuğba TUTAK

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, talep doğrultusunda yaz saati uygulamasının 1 Nisan itibariyle başladığını söyledi.

Sesob Başkanı Köksal, Sivas’ta faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârların geç saatlere kadar işyerlerini açık tutmaları için belediye meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren işyerlerinin açılış kapanış saatlerinin yeniden belirlendiğini ifade etti.

Özellikle yaz sezonu ile birlikte esnaf ve sanatkarların işyerlerinde bir canlılık oluştuğunu vurgulayan Köksal, 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 9207 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin Yönetmeliğe göre Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren umuma açık ve istirahat eğlence yerlerinin saatlerinin yeniden belirlenerek uygulamaya geçildiğini dile getirdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, umama açık istirahat ve eğlence yerlerinin sabah açılış saatinin 05.00 olduğunu dile getirerek , “Esnaf ve sanatkarımıza her zaman yardımcı olmaya gayret gösteren ve işyerlerinin gece geç saatlere kadar açık tutulmasında destek olan başta Belediye Başkanımız sayın Sami Aydın olmak üzere, Başkan yardımcılarına, Zabıta Müdürümüze, Encümen üyelerine, meclis üyelerine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca esnaf ve sanatkarlara da hayırlı bereketli bol kazançlar diliyorum” dedi.

Belediye Encümeninden çıkan karar doğrultusunda otel, motel, pansiyon, kamping ve konaklara yerleri 24 saat açık olacak.

İnternet salonu, kahvehane, gazino, diskotek, taverna, pavyon, meyhane, bar, birahane,  ve içkili yerler Ekim , Kasım, Aralık , Ocak, Şubat ve Mart aylarında saat 24.00’a kadar, Nisan , Mayıs, Haziran , Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında saat 02.00’de  kapanacak.

Düğün salonları, sinema, elektronik oyun yerleri, lunapark ve sirkler ise saat 24.00’a kadar hizmet verebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“2017 yılında 1 milyar TL  ödeme gerçekleştirildi”
“2017 yılında 1 milyar TL ödeme gerçekleştirildi”
Çocuk istismarcılarına  göz açtırılmayacak
Çocuk istismarcılarına göz açtırılmayacak