Aydın, gıda bankası için destek istedi 
Reklamı Geç
Advert

Aydın, gıda bankası için destek istedi

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Hayat Ağacı Derneği’ne katkı sağlayan esnaf, işadamı, bürokrat ve farklı meslek mensubu hayır sahipleri ile akşam yemeğinde buluştu.

Aydın, gıda bankası için destek istedi
Aydın, gıda bankası için destek istedi Sivas Memleket
Bu içerik 208 kez okundu.

Tuğba TUTAK

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Hayat Ağacı Derneği’ne katkı sağlayan esnaf, işadamı, bürokrat ve farklı meslek mensubu hayır sahipleri ile akşam yemeğinde buluştu. Gıda Bankasına yapılan yardımları gider olarak gösterilebildiğini anlatan Aydın, esnaf ve iş adamlarından destek istedi.

 Kütük Ev’deki toplantıya, AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk, Hilmi Bilgin, Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ile Hayat Ağacı Derneği’ne katkı sağlayan davetliler katıldı. 

Sami Aydın, israfı önlemek ve insan onuruna yakışan bir yardım sistemi oluşturmak düşüncesi ile kurulan Hayat Ağacı Derneği’nin, 12 yıldan beri ihtiyaç sahiplerine destek olduğunu, aileleri ile yardım alan çocukların, yardım aldıklarını bilmediğini söyledi.

 Esnaf ve işadamlarının Gıda Bankası’na bağışladığı ürünleri gider olarak gösterebildiğini belirten Başkan Aydın, Hayat Ağacı Derneği’ne bağışlanan ve dağıtılan ürünlerin tamamının kayıt altında olduğunu, buradan yararlanmanın tek şartının yoksulluk olduğunu söyledi.

 AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Hayat Ağacı Derneği’nin kurulduğu günden bugüne kadar yardımları ile destek sağlayan hayır sahiplerine teşekkür etti.

 AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Hayat Ağacı Derneği’nin manevi yükünün şehrin sorunları ile ilgili fiziki yükten daha fazla olduğunu dile getirdi.

Diğer yandan toplantıya katılan bazı katılımcılar, Hayat Ağacı Derneği’ne daha fazla kesimin katkı sağlaması gerektiğini belirterek, bununla ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor