Taşhan’ı Allah korudu 

Taşhan’ı Allah korudu

Vakıflar İşhanı’nın yıkımı esnasında Taşhan büyük bir tehlike atlattı. Binanınkolonları iş makinaları ile kırıldı ve binanın bir kısmının yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım sırasındaTaşhan tarafındaki duvar yıkılmadı ve sarsıntıyla Taşhan’ın üzerine doğru önemli ölçüde esneyerek sallandı.

Taşhan’ı Allah korudu
Taşhan’ı Allah korudu Sivas Memleket

YÜKSEL MENEKŞE

Çürük raporu olan Vakıflar işhanının yıkım çalışmaları sürüyor. Binanın Bankalar caddesine bakan yüzü neredeyse tamamen yıkılırken Atatürk Caddesi ve Taşhan tarafına bakan duvarları ayakta kaldı. Son yıkım çalışması ise tarihi Taşhan büyük bir tehlikeatlattı. Binanın birer odası kalan Taşhan tarafı yıkımında, iş makinaları kolonları kırdı. Kolonlar zayıflatıldıktan sonra iş makinası zemine vurarak binanın yıkılması girişimlerinde bulundu. Bir süre sonra sesler yükselerek bina şiddetli bir şekilde yıkıldı. AncakTaşhan tarafındaki duvar ise yıkılmadı ve sarsıntıyla Taşhan’ın üzerine doğru önemli ölçüde esneyerek sallandı. Yıkılmanın etkisiyle Taşhan’ın üzerine eğilen duvar yürekleri ağızlara getirdi. Dev duvarın Taşhan’ın üzerine yıkılmaması ‘Allah korudu’ yorumlarına neden oldu.

Bu arada binanın yıkımı, çok sayıda vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Meraklı vatandaşlar olası kazalara aldırış etmeden yıkım bitene kadar çalışma alanının20 metre yakınından yıkımı izlediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak