Partinin değil Milletin hakkını koruyorsunuz 
Reklamı Geç
Advert

Partinin değil Milletin hakkını koruyorsunuz

Partisinin sandık başkanları ile bir araya gelen Bakan Yılmaz, “Baktığımızda sizlerin yaptığı aslında AK Parti’nin hakkını hukukunu korumak değil, burada yaptığınız ve yapacağınız milletin hakkını hukukunu korumak” dedi.

Partinin değil Milletin hakkını koruyorsunuz
Partinin değil Milletin hakkını koruyorsunuz Sivas Memleket
Bu içerik 204 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan sandık başkanları eğitim programına katıldı.

Sandık Başkanlarını bilgilendirmek için hazırlanan filmin izlenmesi ile başlayan programda konuşan Bakan Yılmaz, “Baktığımızda sizlerin yaptığı aslında AK Parti’nin hakkını hukukunu korumak değil, burada yaptığınız ve yapacağınız milletin hakkını hukukunu korumak. Dolayısı ile milletin hakkını hukukunu koruduğunuz da inanın ki ülkenin de hakkını hukukunu korumuş ve ülkeye de en büyük hizmeti yapmış olursunuz” dedi.

Sandıktan çıkabilecek sonuçlar üzerinde de duran Bakan Yılmaz “Milletin iradesi ne olursa olsun evet ya da hayır ama sağlıklı bir şekilde yansısın, neticelensin ve herkes bilsin Ne  çıkarsa başımızın gözümüzün üstüne. İman ettik. Kadere iman eden kederden emin olur. O amaçla elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Doğru bildiğimize iyi bildiğimize bu halkın lehine olduğunu düşündüğümüz hususlarda kendi düşüncelerimizi ispat edeceğiz. Ama ne yaparsak yapın takdir tedbiri bozar. İnanıyoruz ki yolumuz doğru, istikametimiz doğru, yaptığımız doğru. Sizlerde bu yapılan işin en son aşamasında en nihai sonucu alacak olan kardeşlerimizsiniz. Şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BU ÜLKENİN SAHİBİ MİLLET

Sivas’ın her seçimden yüzünün akı ile çıktığını ifade eden Bakan Yılmaz “İnanıyorum ki bu seçimde de yüzünün akı ile çıkacak. Biz diyoruz ki bu ülkenin sahibi millet. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Devletin milleti olmaz,  milletin devleti olur. Dolayısı ile her şey milletindir diyoruz. Toprakta milletin, devlette milletin, yönetim de, mecliste, hükümette milletin. Meclisi millet oluşturuyordu bundan sonra hükümeti de millet oluştursun diyoruz. Bundan sonra mahkemeleri de millet oluştursun diyoruz. Dolaylı veya doğrudan. İnşallah Türkiye bu demokrasi yolunda bir adım daha olumlu yönde atıyor. Milletin hakkını millete iade ediyor.”açıklamasını yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”