Otobüs firmaları vatandaşı ortada bırakıyor 

Otobüs firmaları vatandaşı ortada bırakıyor

Şehirlerarası otobüs firmaları, şehir içi yolcu servislerini kaldırdı. Özellikle yükleri ile terminale inen yolcular adeta ortada kalıyor. Ülkenin birçok ilinden Sivas’a gelen ve bu sıkıntıyı yaşayan vatandaşların şikâyetleri ise hat safhaya ulaştı.

Otobüs firmaları vatandaşı ortada bırakıyor
Otobüs firmaları vatandaşı ortada bırakıyor Sivas Memleket
Bu içerik 512 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Hizmet rekabetinin her geçen gün arttığı günümüzde, otobüs firmaları şehir içi servislerini kaldırarak hizmette geri adım attı. Tepkilere neden olan karar, otobüs ile yolculuk yapmayı tercih eden vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

Özellikle bavullarıyla Sivas’a inen yolcular servis bulamayınca adeta ortada kalıyor. Taksilere binmek veya bavullarıyla şehre yürümek zorunda bırakılan vatandaşlar, Sivas’a bakış açılarını şikâyetlerine yansıtıyorlar. Konuyla ilgili birçok şehirden vatandaşların şikayetlerini Sivas Belediyesine ulaştırdıkları edindiğimiz bilgiler arasında yer alırken, bu kararın Belediyeden çıkmadığı, kararın otobüs firmalarının aldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre 2011 yılında İl Trafik Komisyonu, otobüs firmalarının şehir içi servislerini yapmaması kararı aldı. Buna rağmen, otobüs firmaları vatandaşların mağdur olmaması için servisi devam ettirdiler. Ancak firmalar aldıkları son karar ile servisleri kaldırdılar.

Sivas’a ilk kez gelen ve ilkel bir tablo ile karşılaşıldığınıdile getiren yüzlerce vatandaş sıkıntının giderilmesini istedi. Vatandaşlar, ‘’Kilometrelerce yol geliyoruz, hemen hemen aynı parayı 1 kilometrelik yola vererek taksiye biniyoruz. Halk otobüsleri yaklaşık 150 metre uzaklıkta ama hem bavullar ve yüklerle oraya gidilmiyor hem de halk otobüslerine yüklerle binilemiyor. Başka şehirlerde böyle bir uygulama ile karşılaşmıyoruz. Günümüzde hizmetin artırılması için hem devlet hem özel firmalar yarış halinde. Buna rağmen Sivas’ta tam aksi bir durum oluşturuyor bu uygulama’’ dediler.

Vatandaşların şikayetleri karşısında otobüs firmalarının nasıl bir yol izleyecekleri ise şimdilik belli değil.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
AKIN KONAK     2017-06-13 SİVAS'TA TAKSİYE BİNMEK TAVUK GİBİ CANLI CANLI YOLUNMAK DEMEK. TAKSİCİLER BOŞ BOŞ BEKLEMEYİP PARA KAZANMAK İSTİYORLARSA BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ VE PEK ÇOK SİVAS İLE AYNI BÜYÜKLÜKTEKİ İLLERDEKİ TAKSİLER GİBİ ÜCRET ALSINLAR. SORARIM OTOGAR-ÜNİVERSİTE LOJMANLARI ARASI TAKSİ ÜCRETİ NE KADARDIR?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek