Karşıyaka cazibe merkezi olacak 

Karşıyaka cazibe merkezi olacak

Tarihi kesik köprünün yanına yapılması planlanan yeni köprünün ihalesi bu ay yapılacak. Köprü ihalesinin yanı sıra Kardeşler Ormanını Sivas’a ve turizme kazandırmak isteyen Belediye o bölgede uygulayacağı farklı projelerle Karşıyaka’yı cazibe merkezi haline getirecek.

Karşıyaka cazibe merkezi olacak
Karşıyaka cazibe merkezi olacak Sivas Memleket
Bu içerik 451 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

Karşıyaka’nın ulaşım sorununa kökten çözüm olacak, yeni köprü yapımı işiiçin 28 Nisan’da ihaleye çıkılacak.Tarihî Kesik Köprü’nün yanına yapılması planlanan yeni köprü bölgedeki trafik sıkıntısını da ortadan kaldıracak.

Devlet Su İşleri Kavşağı’ndan başlayarak askerî arazinin içinden yeni bir yol açılarak mevcut çevre yolunun altından bir köprülü kavşak ile yolun devam ettirilmesi sağlanarak yeni yapılması planlanan köprü ile birleştirilecek. Proje ihalesi tamamlanan köprünün fizibilite çalışmaları da tamamlandı.

KARŞIYAKA CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Belediye Başkanı Sami Aydın, “Kardeşler Ormanını Sivas´a kazandıracağız. Çeşitli projelerimizle Karşıyaka mahallesini cazibe merkezi haline getireceğiz. O bölgeye Teleferik projesi ve Üniversite ve Lise gençliğine yönelik uzay gözleme merkezi de yapacağız” dedi.

Gençlerin ilgisini çeken birkaç projeyi de Sivas´a kazandırmak için harekete geçtiklerini vurgulayan Başkan Aydın: “Kardeşler Ormanında mülkiyet sorunları çözüldü. Teleferik projesi yapmak istiyoruz. Kardeşler ormanını Sivas’la bütünleştireceğiz. Kardeşler Ormanını Sivas´a kazandırmak istiyoruz. Projeleri Bakanlığa gönderdik. Biraz daha doğallık ön planda olacak. Gençlerimizle ilgili özellikle Üniversite ve Lise gençliğine yönelik uzay gözleme merkezi yapmayı düşünüyoruz. Kardeşler ormanına çıkacak bir teleferik ile burasını cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Yine buradan teleferiğe binen bir kişi hem şehrin panoramik halini seyredecek hem de ormanlık alana kuracağımız seyir terası ile ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu anlamda turizme bir katkı sunmayı amaçlıyoruz. Kardeşler Ormanını Paşabahçe Mesire alanı gibi Sivas´ın gözdesi yapacağız. Geçmiş dönemde Paşabahçe de Kardeşler ormanı gibiydi. Yaptığımız çevre düzenlemesi çalışmaları ile Sivas´ın gözdesi oldu. Karşıyaka ormanlık alanı 1970’li yıllardan günümüze kadar gelen bir yerdi” ifadelerini kullandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”