Protokol, engelliler ve aileleri ile buluştu 
Reklamı Geç
Advert

Protokol, engelliler ve aileleri ile buluştu

Sivas Belediyesi toplumda dezavantajlı grupta bulunan engelli bireyler ve aileleri konusunda farkındalık oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Protokol, engelliler ve aileleri ile buluştu
Protokol, engelliler ve aileleri ile buluştu Sivas Memleket
Bu içerik 236 kez okundu.

Fatih ÖZDAL

 

Sivas Belediyesi toplumda dezavantajlı grupta bulunan engelli bireyler ve aileleri konusunda farkındalık oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede Sivas Belediyesi ve Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından Paşabahçe Kütükev’de bir program düzenlenerek Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

 Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan ile Zihni Yıldızhan katıldı. 

Okul Müdürü Hikmet Bektaş “Engelli vatandaşlarımız için yapılan çalışmalardan dolayı kurumlara teşekkür ediyoruz.” dedi.

 Millî Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise “Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hem Millî Eğitim Bakanlığı hem diğer kamu kurumlarımızla birlikte elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

 Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın yaptığı konuşmasında, “Sivas Belediyesi olarak özellikle engelli çocuklarımıza ve engelli eğitimi veren okullarla ilgili özellikle yakın ilgi ve bağ kurarak gerek öğretmenlerimize, gerek velilerimize gerekse öğrencilerimize faydalı olmak istiyoruz. İnanıyoruz ki, “İnsanların en hayırlısı insanlara en çok faydası olandır.” Hadisi şerifi bir ilke edindik ve özellikle de engelli kardeşlerimizin engelli ortamları ortadan kaldırmak üzere Millî Eğitim Müdürlüğümüzle, Sivas Valiliğimizle yakın ilgi içerisinde bulunuyor ve programları genellikle birlikte yapıyoruz ve bu tür programlarımız devam edecektir.” dedi. 

 Son olarak söz alan Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan “Devlet olarak en birinci özelliğimiz engelli bireylerimizin hayatını kolaylaştırma noktasında hızlı bir şekilde karar alıyoruz.” dedi.

 Konuşmaların ardından tek tek masaları gezerek çocuklarla ilgilenen protokol üyeleri çocuklara günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor