Su gitti kavgası sürdü 

Su gitti kavgası sürdü

Sivas sınırlarında olan Tohma gözesi suyunun Malatya’ya verilmesi konusunda üç kez önergeyi oy birliği ile reddeden il genel meclisinin çark etmesinin ardından Sivas’ın suyu Malatyaya gitti ama kavgası devam etti..

Su gitti kavgası sürdü
Su gitti kavgası sürdü Sivas Memleket
Bu içerik 1111 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Suyun Malatya’ya verilmesi ile sonuçlanan oylama esnasında AK Parti Kangal ilçesi il genel meclis üyesi Emin Ünlüer’in CHP’li meclis üyelerine sataşarak söylediği sözlere dün CHP’li meclis üyeleri Sadık Güller ve Sırrı Cihangiroğlu’ndan cevap verdi.

ÜNLÜER GÜNAH MI ÇIKARTTI?

CHP il genel meclisi üyesi Sadık Güller “Malatya büyükşehir Belediyesinin Kuluncak ilçesine su talebi ile ilgili kangal il genel meclisi üyemiz sayın Sırrı Cihangiroğlu komisyonda çalışmalarını yaptı. Kendisi de bunu anlattı. Ancak Meclis Başkanı oldu bittiye getirerek oylamayı başlattı. Biz Sivas adına milliyetçilik yapıyoruz, Kangal adına değil. Ancak üçüncü oturumda Kangal il genel meclis üyesi Emin Ünlüer’in kendi yerinde söz alacağı yerde, çıkıp meclis kürsüsünde daha önce oy birliği ile reddedilen olayda, dördüncüde suyun verilmesinde sanki Emin Ünlüer burada günah çıkartıyormuş gibi bir hal ve tavır izledi.” Dedi.

BU BİR VEBALDİR

Suyun verilmesinin bir vebal olduğunu belirten Güller, “Orada ki birçok meclis üyesi de bu vebalin altına bizler imza atmayız diyerek katılmayacaklarını belirtti.  Ve meclis salonunun dışına çıktılar. Ben onlara da teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten de vebaldi bu iş. Meclis başkanı da bize söz vermeyip bize sataştı. Bu durum gerçekten de oldu bittiye getirildi. Daha kabul etmeyenler cümlesi bitmeden “ hayırlı olsun” demesi hem bizi hem Meclisimizi yaralamıştır.” Dedi.

 

ÜNLÜER ŞOV YAPTI

CHP’li Kangal il genel meclisi üyesi Cihangiroğlu, kendisine sataşan  Ünlüer’in şov yaptığını söyledi.

Cihangiroğlu, “Çarşamba günü arkadaşımız şov yaptı. 25 yıl aradan sonra CHP grubu olarak beni halk seçti. Ben Kangal halkına teşekkür ediyorum. Gerçekten de sağcısı solcusu AK Partilisi, MHP’lisi bana oy verdi. Ben o insanları temsil etmek zorundayım. Ve doğruyu yapmak zorundayım. Beni mevsimlikle suçladı. 1840’tan bu tarafa soy kütüğüm vardır. Daha dün orada yaşamıyorum ben. Yani burada birbirimizi karalamanın hiçbir esprisi yok. Orada ne söylemek istediğini ben anlayamadım. Çünkü söylediği çok yanlış bir şeydi. Kangal büyük olsun onların olsun. Birileri gibi Kangal küçük olsun benim olsun hevesinde değilim. Ayrıca arkadaşlar bu suyu mevsimlik il genel meclisi üyesi vermedi. Kusura bakmasınlar ama mevsimlik Milletvekili, Bakanlarınız ve il Genel Meclisi Üyeleriniz verdi” dedi.

CHP’li Kangal il genel meclisi üyesi Sırrı Cihangiroğlu ise “Tohma suyunun Malatya’ya verilmesi bir oldu  bittiye getirilmiştir. Bölge idare mahkemesi kararı Çarşamba günü elimize geçmiştir. Ben komisyon üyesi olarak Çarşamba gününe kadar bu kararı görmedim.  Fakat dün yaptığım araştırma da bölge idare mahkemesi bir karar vermiş. Bu karar da oldu bittiye getirilmiş. Çünkü yerinde inceleme yapılmadan bir karar alınmış. Ayrıca bu su bizden istedikleri su değil. 200 litre üzerinde bir su. Daha önce getirdikleri projelerde Gürün Gökpınar’ın içme suyunu da Darende’ye götürme bu kararın içindedir. Yani üç gün sonra oranında suyu büyük ihtimal ile meclise gelip onaylanacaktır” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek