Verilen söz tutulmadı durum yargıya taşındı 
Reklamı Geç
Advert

Verilen söz tutulmadı durum yargıya taşındı

Sivil toplum kuruluşunun yönetiminde bulunan bir kişinin de ortak olduğu belirtilen inşaatta 9 ay önce meydana gelen ve iki işçinin yüksekten düşerek hayatını kaybettiği olayın ardından verilen söz yerine getirilmeyince mağdur olan aile durum yargıya taşıdı.

Verilen söz tutulmadı durum yargıya taşındı
Verilen söz tutulmadı durum yargıya taşındı Sivas Memleket
Bu içerik 1241 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

9 ay önce bir inşaatta meydana gelen ve iki işçinin yüksekten düşerek hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan olayın ardından verilen söz yerine getirilmeyince mağdur olan aile durum yargıya taşıdı.

22 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen olayda, Süleyman Erdem (59) ve Zeki Yel (57) çalıştıkları inşaatın ikinci katından havalandırma boşluğunu kullanarak inşaatın diğer kısmına geçerken düşmeleri neticesinde hayatlarını kaybetmişlerdi.

Kaza sonrası açılan soruşturmada hazırlanan bilirkişi raporuna göre inşaat firması asli kusurlu bulundu. Hayatını kaybedenlerden üç çocuk babası Süleyman Erdem’in çocukları Ömer, Mehmet ve Mustafa Erdem kazadan 8 ay sonra firmaya tazminat davası açtı.

 Dava hakkında bilgi veren 30 yaşındaki Mehmet Erdem, ‘’Babam vefat ettiği günün akşamı TSO Başkanı Osman Yıldırım taziyeye geldi. Böyle bir şeyin olmasını istemezdim. Ama takdiri ilahi. Ben aile için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım. Bunun sözünü veriyorum dedi.

Böyle deyince biz herhangi bir işlem yapmaya gerek duymadık. Ama aradan bir buçuk ay geçti hiç soran dahi olmadı. Bizim hayatımıza devam etmemiz gerekli. İstanbul’da ikamet edeceğiz ve arayıp durumu söyledik. Daha sonra bize 150 bin lira tazminat verelim onu da 15 taksitle verelim dendi. Biz de bunu kabul etmedik ve mahkemeye verdik.

Babamın ölümünden üç ay sonra annem kanser oldu ve annemizi de kaybettik. Biz paranın peşinde değiliz. Bizim acımız anlaşılmadı, hatalarının farkına varmadılar, verilen söz yerine getirilmedi. ’’ dedi.

Karşılıklı anlaşma ile çözülemeyen sorun açılacak dava sonrası verilecek kararla çözülmüş olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”