Kültür Merkezinin açılışı neyi bekliyor? 
Reklamı Geç
Advert

Kültür Merkezinin açılışı neyi bekliyor?

Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Bahtiyar Bostan Mahallesine yaptırılan Hanımlar Kültür Merkezi’nin faaliyete geçirilememesi ‘’Kültür Merkezinin açılışı neyi bekliyor’’ sorusunu gündeme taşıdı.

Kültür Merkezinin açılışı neyi bekliyor?
Kültür Merkezinin açılışı neyi bekliyor? Sivas Memleket
Bu içerik 435 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Tüm Türkiye’yi yaralayan Özgecan Aslan cinayetinin ardından Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın talimatı ile yapımına başlanan Özgecan Aslan Kültür Merkezi üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen hala açılmaması dikkat çekti.

2015 yılında Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Bahtiyarbostan Hanımlar Kültür Merkezi’nin yıkılıp yerine daha modern ve çok amaçlı bir kültür merkezi yapılması ve kültür merkezinin Özgecan Aslan Kültür Merkezi adının verilmesi için çalışmalar başlamıştı.

Yıkım çalışmalarının ardından inşaat çalışmaları hızlandırılan ve Ekim 2015 tarihinde açılacak denilen Kültür Merkezi tamamlandı ancak bir türlü hizmete açılmadı. Bodrum ve çatı katı ile birlikte 5 kat olarak tamamlanan kültür merkezi binasının neden hala faaliyete girmediği ve ne zaman faaliyete geçeceği  ise merak konusu oldu. Bölge sakinlerinin merakının giderilmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla Belediye’nin Konu ile ilgili bir açıklamada bulunması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”