Düğün salonları kapanın elinde kaldı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Düğün salonları kapanın elinde kaldı

Her geçen gün artış gösteren düğün salonlarına rağmen yaz dönemi rezervasyonları neredeyse dolma noktasına geldi. Düğün salonu işletmecileri Evlenecek çiftlere rezervasyon için geç kalmayın uyarısında bulundular

Düğün salonları kapanın elinde kaldı
Düğün salonları kapanın elinde kaldı Sivas Memleket
Bu içerik 222 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ta kış döneminin geride kalması ile yeni evlenecek çiftleri tatlı bir telaş sardı. Bahar aylarının gelmesiyle hızlanan nişan ve düğün törenleri sebebiyle düğün salonları yaz döneminde ki rezervasyonlarını neredeyse tamamladı.

 Yaz döneminde hafta sonu rezervasyonunu tamamlayan düğün salonları, hafta içinde ise sınırlı sayıda gün ile vatandaşlara hizmet verecek. Bir yandan düğün için hazırlıklara başlayan çiftler, diğer yandan düğün salonlarında rezervasyon telaşına düştü.

Bu yıl haziran ayının ramazana denk gelmesi ile düğün yapacaklar temmuz ve ağustos ayları için düğün salonlarını doldurdu.

İl genelinde ki düğün salonlarının doluluk oranı ise geçen yıla oranla daha iyi olduğunu söyleyen düğün salonu işletmecisi Ferhat Ekiz  bu yıl ki fiyatlarla ilgili bilgi verdi.

Ekiz; “Pastalı düğünlerde Sivas geneli baktığımızda genel olarak fiyatlar 5 bin liradan başlıyor 10 bin liraya kadar çıkabiliyor bu düğün salonunun kapasitesine göre değişiyor. Yemekli düğünlerde ise en alt fiyat kişi başı 30 liradan başlıyor” dedi.

Ayrıca bir yıl önceden düğün planlaması yapılması gerektiğini söyleyen işletme sahipleri, gelin ve damatlara geç kalınmaması uyarısında bulurdu. Sivas’ta gelişen bir sektör konumunda ki düğün salonları her geçen gün yenisinin açılmasına rağmen ihtiyacı karşılayamıyor. Her yıl yaz aylarında büyük bir pazar oluşturan düğün sezonlarında önceden rezervasyon yaptırmayan birçok kişi özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri salonlarda yer bulması imkânsız durumda. Her yıl Sivas’ta 2 bin 500 civarında gelin ve damadın dünya evine girdiğini öğrenildiği, buna paralel olarak da gelişen bir sektör konumunda ki düğün salonlarının ihtiyaçlara yetişemediği öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor