Vakıflar kira artışını geri çekti 

Vakıflar kira artışını geri çekti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, esnafa destek sağlamak amacı ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerinde kiracı olan esnafa zam yapılmaması için girişimler yaptı. Vakıflar Bölge Müdürlüğü bu girişimlere cevap vererek bu yıl esnafa kira zammı yapılmayacağını açıkladı.

Vakıflar kira artışını geri çekti
Vakıflar kira artışını geri çekti Sivas Memleket
Bu içerik 223 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Vakıflar Genel Müdürlüğü, kiracı esnaflarına yönelik olarak yapmış olduğu yüzde 5’lik artışını geri çekti. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın, esnafa destek olma amacı ile yaptığı girişimler sonucu, Vakıflar Bölge Müdürlüğü bu yıl kiracılarına zam yapmayacak. Başkan Köksal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’esnaf ve sanatkârın zor durumda. Bu nedenle kira artışları konusunda kamu kurum ve kuruluşların kiracı olan esnaflarına yardımcı olunması için girişimde bulunduk. Vakıflar Bölge Müdürlüğü de duyarlılık göstererek Genel Müdürlüğün talimatları üzerine bu sene kiracılarına yapmış olduğu yüzde 5’lik artışı geri çekti’’ dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafa yönelik olarak yapılan bu örnek davranıştan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Esnafın içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı zor durumda kalmış,15 Temmuz tarihinde yaşanan FETO Darbe Girişimi ve dünyanın içinde bulunduğu durum esnafımızı da etkilemiştir. Kamuda kiracı olan esnafların kiralarının aşağı çekilmesi, artış yaşanmaması için devlet yetkililerdin destek istemiştik. Bu konuda duyarlılık gösteren Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüz bu sene kira artışlarında yüzde 5’lik artış geri çekmiştir. Yapılan bu uygulama kiracı esnafımızı da sevindirmiş ve katkı sağlamıştır. Esnaflarımızın zor günün de yardımcı olan Hükümetimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, Vakfılar Genel Müdürlüğü ve Sivas Bölge Müdürlü yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

SESOB Başkanı Beşir Köksal, Vakıfların yapmış olduğu yüzde 5’lik kira indiriminin diğer kurumlara da örnek olmasını ve aynı duyarlılığı göstermesini temenni etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek