Miniklere diş sağlığı eğitimi 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Miniklere diş sağlığı eğitimi

Sağlıklı dişler sağlıklı nesiller projesi çerçevesinde diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturabilmek amacı ile Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü Toki Şehit Üsteğmen Şükrü Pürlü Okulu’nda ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi, çocuklara diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.

Miniklere diş sağlığı eğitimi
Miniklere diş sağlığı eğitimi Sivas Memleket
Bu içerik 384 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sağlık Bakanlığı sağlığı geliştirme daire başkanlığı tarafından sağlıklı dişler sağlıklı nesiller konulu ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturabilmek için ülke genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü Toki Şehit Üsteğmen Şükrü Pürlü Okulu’ndaöğrencilerihem ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi, hemde ağız ve diş sağlıklarını korumaları için diş macunu ve diş fırçası dağıttı.

Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent Sağlam katıldı.

Programda konuşan İl Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekti.

Sağlam; “ İnsan Allah ömür verdiği sürece yaşlandıkça, beslenmeye ihtiyacı var bu sebeple dişlerimize ve sağlıklı bir ağız yapısına da ihtiyacımız var bundan dolayı da hepimiz çocukluktan itibaren diş sağlığına gereken önemi verip her gün dişlerimizi en az 2 kere fırçalamalıyız” dedi.

Sağlan yıl içerisinde yaklaşık olarak 12 bin öğrenciye flor vernik uygulaması, 7 bin öğrenciye de flor jel uygulaması yapıldığını açıkladı. Sağlam Tüm il genelinde ise 8 bin birinci sınıf öğrencisinin ağız diş sağlık taramasının yapıldığını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”