Lastikçilerin yüzü gülüyor 

Lastikçilerin yüzü gülüyor

İlk baharın gelmesiyle birlikte lastikçilerin yüzü güldü. Kışlık lastiklerini değiştirmek isteyen vatandaşlar, günün ilk saatlerinden itibaren lastikçilere akın ediyor.

Lastikçilerin yüzü gülüyor
Lastikçilerin yüzü gülüyor Sivas Memleket

Mehmet TIRPAN

 

Kış aylarını geride bırakarak ilk bahara girildiği şu günlerde Sivas’ta lastikçilerin işleri açıldı. Kışlık lastikleri araçlarından çıkarmak isteyen vatandaşlar, sabah erken saatlerde lastikçilere gitmeye başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelge ile 1 Aralık tarihinde kışlık lastiklerini takan araç sürücüleri, havaların ısınmasıyla birlikte lastikçilerin yolunu tutmaya başladı.

Yaşanan yoğunluk sebebiyle uzun süre lastik değişimi için bekleyen vatandaşlar, kışlık lastiklerini ise tekrar kullanmak üzere depolarına kaldırdılar. Lastikçilerin işlerinde yaşanan artış ise dikkat çekti. Son 1 haftalık süreçte Sivas’ta lastikçiler ortalama olarak günde 20 aracın kışlık lastiğini sökerek yerine yazlık lastikleri takıyor. Yazlık lastik taktırmak isteyen vatandaşlar ise hizmet karşılığında 30-40 TL ödüyorlar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek